Бібліотечні інновації

Сучасні діти все рідше заглядають до бібліотек, рідше “спілкуються” з книгою надаючи перевагу сучасним гаджетам. Тому, пріорітетним завданням для бібліотекарів є не тільки обладнання своїх читалень сучасною технікою та підключення до мережі Інтернет, а й знаходження та застосування у своїй роботі інноваційних методик та технологій залучення дітей до читання, нових форм рекомендації книг.

Саме ці питання і розглядалися на міському семінарі-практикумі шкільних бібліотекарів, що пройшов в гімназії наприкінці листопада.

Завідуюча бібліотекою Ломако А.К. познайомила колег з новими методиками та технологіями які запроваджує у своїй роботі.

Так з віртуальною книжковою виставкою під назвою «Смешнее не бывает» можна познайомитися на сайті гімназії у розділі “Бібліотека інформує та рекомендує”

Буктрейлери створені учнями та вчителями гімназії за допомогою різних програм часто використовуються як на уроках з літератури, так і на бібліотечних уроках та заходах, з метою популяризації книг і залучення дітей до читання.

Комп’ютерні мозаїки, флеш-вікторини, кросворди – ці ігрові форми роботи допомагають бібліотекарю розвивати читацьку активність дітей.

Свою першу поетичну збірку віршів «Моя Батьківщина», створену в вигляді 3-D книги, презентувала учениця 6-го класу Іванисенко Аполлінарія. У збірці не тільки авторські вірші, а ще й малюнки.

Учні 7-го класу Наумов Олександр та Андросова Інна розповіли присутнім про таку цікаву громадську акцію як буккроссинг.

До процесу “зільнення” книг приєдналися не тільки їх однокласники, а й учні 5-а класу, а в планах у них – приєднати і все місто.

Заступник директора з НМР і вчитель російської мови та світової літератури В.М. Пашкевич представила власні доробки: інтерактивні плакати з літератури та мови, що є дієвими засобами реклами книг та навчання а також роботи виконані у техніці скрапбукінг.

Відкривати навколишній світ для маленьких дітей та формувати перші життєві навички допомагають нам розвиваючі книги. Саме таку книгу і виготовила власноруч учениця 11-го класу Каракуц Даша разом зі своїм наставником вчителем трудового навчання В.Є. Шепель. Даша познайомила присутніх з метою та основними етапами створення такої книги.

Дякуючи вчителям, що постійно знаходяться у творчому пошуку та прагнуть запалити творчу іскру в кожному зі своїх учнів. Вчителям, що здатні підтримати цікаву ідею та допомогти її втілити – з’являються дійсно цікаві колективно-творчі проекти.

Таким проектом стала і лялькова вистава «Про котика та півника». Переглянувши її учасники семінару мали змогу оцінити спільну роботу вчителів та учнів гімназії. Ця казка написана Іванисенко Аполлінарією разом з вчителем російської мови та світової літератури Т.Г. Колгашевою не тільки дуже сподобалась глядачам-першокласникам, а й допомогла їм правильно відповісти на питання вікторини з особистої безпеки, яку провела їх вчитель М.О. Іванисенко.

Керівник МО шкільних бібліотекарів Піддубна О.А. доповнила виступаючих ознайомивши слухачів з такими бібліотечними інноваціями як флешмоб, флешбук, букблогерство (буктуберство).

 В практичній частині семінару шкільні бібліотекарі знайомилися з корисними ресурсами мережі Інтернет та найцікавішими сайтами колег.

Підсумки семінару узагальнила методист ММЦ Л.К.Кравченко.

Презентація “Інноваційні методики та технології залучення дітей до читання, розвиток іх творчого потенціалу”

Фоторепортаж

 

 

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by