І дорослі, і діти – за медіа освіту

Навряд чи знайдеться той, хто не погодиться з твердженням, що кожному важливо бути грамотним: уміти правильно писати та говорити. А чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що для сучасної людини, яку оточує море інформації, не менш важливо інша грамотність – медійна. Як не потонути в бурхливих хвилях медійного простору, витримати щоденні цунамі новин і міцно тримати курс на правду?

Саме на ці питання шукали відповіді учасники тренінгу з медіаграмотності, який пройшов у Краматорську з 3 по 5 листопада. Наш навчальний заклад представляли Тетяна Колгашева і Юлія Шепілова. Тренінг було організовано «Донецьким прес-клубом» при підтримці Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Майстрами виступали професійні журналісти: Тетяна Строй, голова Правління Донецької області громадської організації «Донецький прес-клуб», і Олена Самойленко – журналіст, старший викладач кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса. Під час занять педагоги та учні, представники шкільних і молодіжних засобів масової комунікації області, знайомилися з основами створення медіа продукту, вчилися знаходити ознаки порушення стандартів і розрізняти пропаганду та маніпуляції, а також протистояти їм. За визначенням учасниці тренінгу Анни Старіченко, «заняття були дуже корисними та цікавими, різноманітні вправи та перегляд відеороликів сприяли розумінню теми, в аудиторії панувала доброзичлива атмосфера співпраці, створена майстрами-тренерами».

Отримані знання учасники будуть поширювати, ставши тренерами з медіаграмотності. Все для того, щоб наші споживачі інформації були мудрими та розсудливими, вміли критично мислити та не потрапляли на «гачки» маніпуляцій.

Юлія Шепілова,

Газета «Дзеркало»

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by