Правова акція

У дев’ятому класі ми почали вивчати новий предмет «Правознавство». Всіх учнів з перших занять він дуже зацікавив. Майже на кожному уроці ми розбирали різні правові ситуації, які трапляються в нашому житті. Спираючись на правові кодекси України, учні вчилися знаходити правильні вирішення різних проблем. Наприкінці навчального року наш клас вирішив провести дві різні акції, які б допомогли мешканцям нашого міста стати обізнаними з певними правами та обовязками. Спочатку ми вирішили розмістити на автобусних зупинках розклад автобусів, бо майже на всіх він відсутній, і пасажирам іноді незручно очікувати автобус, не знаючи, коли він приїде. Отже ми вирішили діяти. Домовившись з працівниками автостанції, ми отримали точний розклад автобусів міських та міжміських маршрутів.

Наступна акція – «Куточок споживача». Дев’ятикласники вирішили розмістити в продуктових магазинах памятку «Права споживача», бо не у всіх крамницях є таке місце, де покупці могли б дізнатися про свої права. Зокрема, на що треба звертати увагу перед тим, як оплатити обраний товар чи послугу, чому потрібно зберігати товарний чек, на яку компенсацію може розраховувати споживач, якщо він придбав неякісний товар.

У кінці правової програми дев’ятикласники вирішили завітати до суду. Нас дуже радо зустріли та провели екскурсію в самому приміщені суду. Учні побачили місце, де тримають звинувачених. Потім нас запросили до зали засідань. Дуже багато цікавої інформації нам розповіли працівники суду, показавши презентацію, з якої учні дізналися про історію заснування та розвитку Лиманського суду. Далі ми були присутні на інсценізації розгляду кримінальної справи з винесенням вироку звинуваченим. Наприкінці зустрічі відбулася конференція, під час якої суддя відповідав на наші запитання, посилаючись на закони України. Учні були дуже допитливими. Ми були дуже вдячні за небайдужість наших юридичних установ, та за те що вони приділили нам свій робочий час.

Підбивши підсумки, проведених протягом тижня різноманітних заходів, ми зробили висновок: бути юридично «підкутим» у наш час дуже важливо, а для цього треба добре вивчати такий шкільний предмет як «Правознавство».

Додаткові фото ви моете перегланути на сторінці https://www.facebook.com/km.dn.court.gov.ua/ 

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by