Вишиваночка

Одягнімо вишиванки, друже,

Хай побачить українців світ —

Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на сто тисяч літ.

Багато символів, які єднають Україну, але найбільший її скарб – це вишита сорочка.  Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції, створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Саме на тему цього свята була присвячена класна година у 9 класі. Спочатку діти поринули у історію нашої славетної  України, її традиції та звичаї. Потім, переглянувши презентацію, ми познайомилися з різними видами вишивки,  подивилися відео про особливості візерунків різних регіонів України.

У кінці ми заспівали пісню про вишиванку. За одну годину дев’ятикласники зрозуміли, що треба продовжувати традиції, які забуваються з роками і вигадувати нові свята, які будуть сприяти розвитку патріотизму на Україні, особливо серед молоді. Вишиванка – це наш генетичний код. І тому ми  провели  акцію «Подаруй дереву вишиванку»:  роздрукували орнаменти і прикрасили ними дерева. Подарувавши деревам наш український символ ми подарували людям гарний настрій.

***

Ми вирішили завітати і до школярів початкової ланки та розповісти більше про це свято. Спочатку ми поінформували дітей, що саме називають вишиванкою. А потім показали відеофільм про вишивку в різних регіонах України і які орнаменти та кольори їм притаманні, провели вікторину. Нам сподобалось, що діти задавали питання та цікавилися особливостями українських орнаментів та традицій. Спілкування вийшло цікавим та пізнавальним.

 

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by