Екскурс у професії рідного міста

Вибір професії… Яким глибоким змістом переповнене це, здавалося б, звичне словосполучення, скільки в ньому приховано емоцій, тривог, сподівапь. Адже це не лише вдале чи невдале складне рішення юності, а й подальша доля людини, активне, творче, радісне життя або ж збайдужіле існування; насамкінець, вдалий вибір професії – одна з найголовніших складових і умов людського щастя, усвідомлення своєї потрібності у соціумі. Щоб зробити правильний вибір, у 10 класі розпочався «Екскурс у професії рідного міста»-низка заходів, спрямованих на профорієнтацію.

Спочатку ми провели класну годину «Справа твого життя», під час якої розробили план наших заходів, прослухали астропрогноз про те, які сфери професійної діяльності підходять кожному знаку, які професійно важливі якості при цьому необхідні. Переглянули відео, як виглядає людина, яка зробила правильний вибір професії. І, найголовніше, пройшли тестування та уявили себе через 10 років на робочому місці .Для цього кожен себе намалював, а клас мав упізнати, хто зображений на малюнку та ким він буде працювати.

Так як одним з основних етапів ухвалення рішення про вибір професії є збір інформації, ми почали її збирати…

Перш за все ми  відвідали Лиманський центр зайнятості. Спеціаліст Ганна Юріївна Антипова зробила невеличку екскурсію та провела для нас лекцію, дала декілька порад щодо обрання професії, як-от тверезо оцінити свої можливості, звернути увагу на свої природні здібності, на затребуваність ймовірного фаху тощо. Крім того, майбутні фахівці пройшли тест на лідерські якості, дізналися багато нового та цікавого, наприклад, кілька так званих «професій майбутнього», такі , як агропонік, менеджер аватарів чи утилізатор інформації. Ми всі отримали брошури з корисними посиланнями, наприклад, на онлайн-курси, де є багато відеолекцій про особливості різних професій, тощо.

У народі кажуть : «Краще один раз побачити, ніж багато разів почути», тому ми вирушили безпосередньо на виробництва та в установи.

Розпочати вирішили із «сусідів», завітавши на прийом до Лиманської міської ради. На порозі нас щиро вітала секретар міської Тетяна Юріївна Каракуц, яка познайомила із відділами ради та їхніми працівниками, розповіла, чим займається кожен відділ, яку освіту треба мати, щоб працювати державним службовцем. Насиченими інформацією, цікавими були виступи заступника міського голови Фесенка В.П., начальника відділу кадрів Бабаніної О.М., начальника ЖКГ Муравльвої О.М. та начальника загального відділу Короткової К.Б. Для нас провели екскурсію відділами виконкому, запрошували приходити на роботу. Приємно, що люди такого рангу знайшли для нас час і знищили стереотипи, що працівники державних установ далекі від людей та їх проблем.

Наступною зупинкою став  нещодавно створений у нашому місті, перший в Україні  Центр безпеки громади, до складу якого входить  пожежно-рятувальна команда. Нашим гідом став Шепель Михайло Вікторович, начальник Центру, який розповів нам про принцип роботи рятувальників, показав будівлю служби, приміщення, спеціальне приладдя (драбини, інструменти тощо). Нам надали можливість  приміряти  на себе захисне вбрання та побувати в кабіні  пожежної машини. Для наочності навіть влаштували тренувальний виклик, всі могли спостерігати, як справжні знавці своє справи загасили імпровізовану «пожежу». Почули ми і про особливості цієї професії, де треба навчатися, аби стати рятувальником. А в кінці на нас чекав сюрприз-господарі організували для нас солодкий стіл! Ну а потім-селфі на згадку, як же без цього?!

Наші розвідки тривають, чекайте продовження!

Фотофакти

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by