Щоб пам’ять не згасала!

Загальногімназійну лінійку, присвячену Дню пам’яті та примирення а також Дню Перемоги, підготували і провели учні дев’ятого класу. Вони нагадали про найважливіші події тих далеких років. Кобцев Іван декламував зворушливий вірш. А пам’ять жертв Другої світової війни вшанували хвилиною мовчання.

IMG_1783

  Класні колективи НВК теж долучилися до відзначення памятних дат:

День Перемоги над нацизмом

Низький Вам уклін, ветерани-герої,
За сльози, що Вами утерті,
За те, що Ви нас закривали собою
І світ рятували від смерті.

  Напередодні Дня Перемоги учні 9 класу провели класну годину. Почалася вона зі слів ведучих: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Учні переглянули дуже інформативну презентацію про Другу світову війну, під час якої за мир і волю поклали своє життя наші прадіди. Кожен з нас, мабуть, має хоча б одного родича, який захищав нашу країну від німецько-фашистських загарбників. Також дев’ятикласники переглянули  історично-документальний фільм, в якому було показано ретроспективу подій війни. Наші учні мали нагоду розповісти вірші, присвячені Дню Перемоги. На класній годині був присутній воїн-афганець Пересипко Віктор Григорович. Він розповів багато цікавих фактів  про війну, про його службу в армії. Гість відповів на низку запитань, поставлених учнями. Класна година закінчилася вшануванням загиблих героїв хвилиною мовчання.  Ми схиляємо голови перед полеглими воїнами, а ветеранам бажаємо довгих років життя.

зустрыч

Полеглим присвячується 

«Вони у битві чесно полягли,
А іншого — ні вибору, ні змоги.
Вони загинули. Але перемогли,
Бо віддали життя для Перемоги!»

   Подвиг батьків, дідів і прадідів у Великій Вітчизняній війні ніколи не може бути забутим. Його не можуть зменшити ані десятиріччя, ані суспільні зміни…

  З метою виховання в учнів поваги до героїчних подвигів співвітчизників, ушанування пам’яті про  тих, хто загинув у роки Другої світової війни, формування  патріотичного почуття гордості за старше покоління та бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни для учнів 6-Б класу було проведено виховну годину «Полеглим присвячується». Під час даного заходу учні переглядали документальні фільми «Діти у війні» та «Друга світова війна», працювали в групах, відповідаючи на запитання, зачитували вірші присвячені загиблим воїнам та переможцям.

32zf4abK-a0

***

8 травня в 6 -А пройшла виховна  година «Наша пам’ять жива», присвячена Дню Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. Учні познайомилися з історичними фактами, іменами героїв-земляків, на честь яких названо вулиці нашого міста, слухали пісні воєнних років. Група читачів представила книги на воєнну тематику. А найбільше враження  справив на шестикласників перегляд пісочної анімації про війну Ксенії Симонової, у багатьох учнів вона викликала сльози.  Пам’ять про трагедію і подвиг народу живе у мистецтві і серцях людей.

IMG_1820

***

У 7 класі було проведено класну годину на тему: »День Перемоги. Ні хто не забутий, ні що не забуте ». Ми переглянули відеофільм про війну, прочитали вірші, розповідали про рідних, що захищали Батьківщину у ті далекі часи. Хвилиною мовчання вшанували загиблих.

***

У других класах пройшла виховна година, присвячена вшануванню пам’яті загиблих під час Другої Світової війни. Вчителі розповіли дітям про віроломний напад фашистських військ, про ті страшні часи для нашої країни, про героїв нашого краю. Учні слухали та розповідали вірші а потім, переглянули мультиплікаційний фільм про солдатів –захисників.

війна

***

  Напередодні святкування Дня Перемоги 9 травня учні 5 класу здійснили історичну подорож Лиманщиною: дізналися про партизанський рух, який очолювали ватажки Тертичний В.П., Іщенко Г.А., Агафонов, Чібіс М.І., Кашуба Л.А., про героїв — підпільників Ольгу Підстепну, Миколу,  Дубоноса, Василя Сердюка, Івана Лейка, Олексія Мірошніченка.Також діти почули про  лиманців удостоєних почесного звання Героя Радянського Союзу. Діти прониклися повагою та гордістю за славетних земляків.

кол

***

  Восьмикласники провели захід, присвячений Дню Перемоги. Запросили у гості колишнього льотчика Євтушенка Адольфа Миколайовича та краєзнавця Юрія Щербака. Скільки спогадів: сумних і щемних, радісних і гірких. З болем задав Євтушенко свого батька, який під час війни був танкістом і, на жаль, загинув. Цікаво розповів про танк    Т-34, що стоїть на площі поряд із гімназією. Дівчата з класу прочитали вірші І.Ларіна та А.Вороніної, присвячені воєнній темі. Ми повинні не забувати тих людей, які ціною власного життя захищали рідну землю. Низький уклін. Вам, ветерани!

победа

«Я пам’ятаю, я пишаюсь»

  Під таким гаслом пройшла година мужності до Дня пам’яті та примирення і 72 – ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в 10 класі, і це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.

  У душевній розмові було відтворено родинні спогади про ті страшні дні, які зібрали діти у своїх рідних про важкі часи війни, про незабутній подвиг солдат, що ціною свого життя врятували світ від фашизму, про нелегке життя в тилу. Сашко Корягін прочитав свого вірша «А небо сипало метал», присвяченого неоголошеній війні, а саме в такому стані знаходиться наша країна з 2014 року. 
  Прослухали повідомлення, що у травні 2014 року вперше було використано зображення червоного маку як символу пам’яті жертв Другої світової війни. 
Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло.

На жаль, наша війна за велику перемогу ще не завершилась. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух.

Сьогодні на Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої. Вирішується доля і майбутнє України. На полі битви – захисники, воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку Україну. Це бійці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери, на плечах яких тримається наша армія. Нашому класу є чим пишатися — один з батьків, а саме Безкишкий О.В., повернувся з поля бою. Будучи людиною сором’язливою, не полюбляє про це говорити, вважає, що просто виконав свій борг перед державою. 
  Завітали до нас учасники бойових дій Дейнека Олександр Петрович та Куліш В’ячеслав Миколайович, працівники органів державної виконавчої служби, які, ретельно добираючи слова, описали жахіття цієї нав’язаної нам війни. Із тремтінням у голосі згадали своїх побратимів, які навічно залишилися лежати у донецькій землі.

10 класс

Ми дуже вдячні за зустріч, ми пишаємося нашими земляками, після їх розповідей згадалися слова класика: 
Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Добавить комментарий

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by