Гімназисти вшанували пам’ять трагічних подій на Чорнобильській АЕС

Учні гімназії взяли участь у мітингу вшанування пам’яті трагічних подій квітня 1986 року.

«Чи знаєш ти, світе,

Як гірко ридає полин,

Як тяжко, як тужно

Моєму народу болить!…»

26 квітня 1986 року почався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний… Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної електростанції сколихнули весь світ. У життя мільйонів людей увійшли слова „радіація”, „зона”, „ліквідатор”, „відселення”. У важких умовах вдалося загасити пожежу, попередити її розповсюдження на інші енергоблоки. Сьогодні зрозуміло: наслідки аварії на ЧАЕС могли б бути значно більшими, якби не самопожертва і мужність тих, хто був там у перші тижні після лиха.

З метою розширення знання учнів про Чорнобильську трагедію, виховання почуття поваги до людства, вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії, пам’яті жертв цієї техногенної катастрофи, що сталася 26 квітня 1986 року, для учнів 6-Б класу було проведено виховну годину «Жахлива сторінка історії». Дітям була надана інформація щодо страшної трагедії українського народу – вибуху на Чорнобильській АЕС та представлено для перегляду відеофільми, присвячені Чорнобильській катастрофі.

Пам’ять про одну з найбільших трагедій ХХ століття, про мужність і патріотизм ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції, котрі ризикували своїм життям і здоров’ям заради майбутнього України і світу, назавжди житиме у наших серцях!

AF0sn-l_-wE

***

Мабуть, кожен знає, що 26 квітня 1986 року відбулася велика катастрофа, яка сильно відобразилася на житті нашої країни. Тож ми, дев’ятикласники, провели низку заходів, присвячених цій події.

 Одним із них була класна година для учнів 6-а класу, де ми розповіли про трагічні факти, можливі причини аварії та переглянули фільм, що називався “За хвилини до катастрофи” у якому похвилинно відображені події тієї ночі, взяті інтерв’ю у тих, кому пощастило вижити. Ще один фільм, який ми підготували — це пісочна анімація про катастрофу. Усі діти дуже розчулилися та були  не аби як зворушені побаченим.

 Також класну годину ми провели і в своєму класі. Перегланувши презентацію, де розповідалися всі деталі трагічної події, ми провели обговорення  і дійшли висновку, що нам, нашій країні необхідно знаходити, розробляти, будувати нові, альтернативні та безпечні джерела енергії.

 А для учнів 5-7 класів ми підготували інформаційне повідомлення про катастрофу. А потім кожен клас отримав тематичний плакат, що заздалегідь був створений учнями нашого класу.                                                                                                                                                                    Шепілова Юлія

FotorCreated1

***

Учні 5 класу  переглянули фільм «Чорнобиль, як це було». Діти були приголомшливо вражені трагічними кадрами фільму. Після перегляду висловили свої враження з приводу наслідків та масштабів трагедії.

***

Урок пам’яті  провели восьмикласники. Перегорнули сторінки історії на 31 рік назад. Читали поезії, переглянули відео. Згадали людей, що були в караулі на електро станції і шестеро з яких, загинули. Це –  В. Правик, В. Кібенок, М. Титенок, В. Тищура, М. Ващук, В. Ігнатенко. Хвилиною мовчання ми вшанували загиблих під час аварії.

FotorCreated2

***

У 7 класі було проведено класну годину ” Чорнобиль… ніхто не забутий, і нічого не забуто ”, на якій учні переглянули документальний фільм про аварію на Чорнобильскій АЕС, обговорили його, а наприкінці заходу учні декламували вірші про Чорнобиль і написали символічного колективного листа учаснику ліквідації цієї аварії .

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by