Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Десятикласники на класній годині відзначили важливу дату — Міжнародний день пам’яток та історичних місць, яка відзначається 18 квітня. Пропонуємо і вам дізнатися про те, що почули ми.

  Історична довідка:

  У 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО було ухвалено ріешння про День історичних пам’яток.

  А ще у 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомосу був розроблений Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), за яким виконавчим комітетам ставилося в обов’язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність, не розорювалися, не розкопувалися в будь-яких господарських цілях, а в колі пам’яток залишалася б недоторканою охоронна смуга від одного сажня і більше, залежно від розміру і значення пам’ятки».

  У 1934 році було всиановлено постанову, згідно з якою заборонні заходи Указу стали вважати застарілими і непридатними для виконання, внаслідок величезного розмаху господарського будівництва.

  У 1976 році був прийнятий Закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», але цей закон фактично не працює.

  На сьогоднішній день ситуація ще гірша — відповідних законів або немає, або їх не дотримуються. Пам’ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання.

  У Європі ж до історії ставляться набагато дбайливіше, там зберігають навіть історичні ландшафти і пейзажі місцевості. Наприклад, у Франції проводять відновлювальні роботи ландшафтів пам’ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії, у практично незайманому вигляді збережений Адріанов вал, що простягнувся на 117 кілометрів, побудований при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.

  В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

  Тож, ми пропонуємо і вам долучитися до святкування і дізнатися більше про місця, де творилася історія. Але також важливо пам’ятати, що дбати про збереження своєї історії слід кожного дня.

Добавить комментарий

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by