“Відкритий простір читання” віртуальна книжкова виставка

Нова школа, нові програми, нова література… якої гімназійна бібліотека на превеликий жаль не має у своїх фондах. Тому наша віртуальна книжкова виставка покликана допомогти Вам, дорогі учні, у повному обсязі прочитати чудові твори української та зарубіжної літератури хоча б в електронному форматі. Бажаємо отримати справжню насолоду від читання.

Ми — Українці!

Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами.     /Іван Багряний/
 v_1

АНДРІЙ ЧАЙКОВСЬКИЙ «За сестрою»

(Героїко-романтична повість) – 7клас

Відтворення страшних картин поневолення татарськими загарбниками українського народу. Головний герой – Павлусь докладає неймовірних зусиль, мужності, наполегливості, старанності, кмітливості для порятунку своєї сестри з татарського полону. Ідея твору: уславлення козаків – оборонців рідної землі, Павлуся – відважного лицаря, їх благородство, відповідальність, мужність; засудження татар та українців-зрадників. Тільки любов до рідної землі, батьківської домівки, тільки сила волі, цілеспрямованість, дружня завзятість допоможе подолати будь-якого ворога заради щастя, радості, миру  в кожній українській оселі.

 v_2

ОЛЕКСАНДР ГАВРОШ   «Неймовірні пригоди Івана Сили»

(Повість) – 7 клас

 В першій книжці про Івана Силу розповідається про дещо наївного, але напрочуд сильного, доброго та справжнього у почуттях і вчинках героя, його дивовижних друзів і неочікуваних ворогів. Разом із Іваном ти опинишся серед вантажників пана Ковальського та зазнайомишся зі справжнім «фаховим» злодюжкою Міхалем Голим, потрапиш на тренування до доктора Брякуса та в закулісся мандрівного цирку Аделії Бухенбах. А ще у цій карколомній, але справдешній! історії діють злощасний агент Фікса, розважливий вуйко Микульця, недолугі капітан Миколайчик і слідчий Бенцик, імпозантний імпресаріо Пандорський, красуня Мілка, злостивий карлик Піня та ще сила-силенна цікавих персонажів. Найдивовижніше, що зрештою всі пригоди закінчуються й життя кожного з героїв доходить щасливого кінця — усі знаходять собі пару та заняття до душі. Наталя Марченко

У пошуках себе й високого польоту

Життя – це складне, копітке ремесло, і потрібно докласти зусиль, аби йому навчитися.                    /Оноре де Бальзак /

АНТУАН де СЕНТ-ЕКЗЮПЕРІ

«Маленький принц»

(Повість-казка) для учнів 6 і 8 класів.

 Мудра казка-притча, адресована і дітям і дорослим. У ній приховано глибокі роздуми про світ і про людей, про майбутнє всієї планети.

v_3

 v_4

РІЧАРД БАХ

«Чайка Джонатан Лівінгстон»

(Повість-притча) для учнів 8 класу.

У цьому творі письменник намагається донести до сучасників думку про важливість внутрішнього вдосконалення, прагнення до кращого й морального Він учить нас літати, бо вірить у людину та її великий потенціал: кожен здатен змінити своє життя й поглянути на світ інакше.    

 

БАРБАРА КОСМОВСЬКА «Буба», «Буба: мертвий сезон»

(Романи) для учнів 8 класу

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати — відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того — свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту пора зок та маленькі й великі перемоги над собою.

v_5
v_6

МАРИНА АРОМШТАМ

«Коли відпочивають янголи»

(Повість) для учнів 8 класу.

Що Ви пам’ятаєте про перші роки свого шкільного життя? З яким почуттям згадуєте свою першу вчительку? Порівняти свої відчуття і враження з переживаннями маленької героїні Аліни Ви зможете прочитавши цю книгу. У повісті іде мова не тільки про дорослих з погляду дітей, а й про особливості вчительської професії, про важкий шлях педагога. Можливо саме ця книга змусить Вас-дітей поглянути на вчителя іншими очима.

Ти знаєш, що ти — людина?

Гідна людина не та, в якої немає недоліків, а та, в якої є чесноти.    /Василь Ключевський/

 

v_7

МАРИНА ПАВЛЕНКО   «Русалонька із 7-в, або Прокляття роду Кулаківських»

(Повість-казка) – 7 клас

Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно. 

НІНА БІЧУЯ  «Шпага Славка Беркути»

(Повість) – 8 клас.

Цікава історія стосунків між вашими ровесниками. Історія захоплююча, повчальна, у ній ви, можливо, упізнаєте себе або ж своїх знайомих.

 v_8
v_9

ЮРІЙ ВИННИЧУК  «Місце для дракона»

(Повість-казка) – 8 клас

Твір про одвічні людські проблеми: добро і зло, вірність і зрада, проблема вибору, доцільність самопожертви. Про сучасний світ, у якому й досі, на жаль, ще є місце для «драконячих законів».  У книзі все перевертається з ніг на голову: дракон зовсім не лютий і кровожерливий хижак, а добрий травоїдний мрійник та романтик. А хто ж тоді мешканці казкового князівства? Прочитайте – дізнаєтесь!

 

Сила людського духу

Наскільки людина мала й наскільки ж вона велика!

Не піддавайся нещастю, але йди йому на зустріч з подвійною мужністю.   /Вергілій/
v_10

ДЖЕЙМС ОЛДРІДЖ  «Останній дюйм»

(Оповідання) – 7 клас

Батько й син, які не відчувають спорідненості душ вирушають невеличким літаком на пустельний острів  Аравії. Батько змушений заробляти кінозйомкою акул. Заняття це вельми небезпечне. Під час зйомки він зазнає тяжкого поранення. Ціною неймовірних зусиль батько й син дістаються до Каїра. Спільна мета – вижити! – зближує їх, їхні стосунки теплішають, вони починають розуміти один одного. Автор у творі порушує проблеми стосунків між батьками і дітьми, боротьби з труднощами, що трапляються у житті, уміння їх долати.

ДЖЕК ЛОНДОН  «Жага до життя»

(Оповідання) – 6 клас

 Оповідання демонструє міць людської волі. Підкорюючись непереборному бажанню вижити, людина, всупереч всім перешкодам, робить неможливе й виходить переможцем у нерівній боротьбі із силами природи. Письменник наполегливо доводив, що і в найтяжчих обставинах, найжорстокіших випробуваннях людина не є безпорадною. Все вирішують її духовні якості, її воля, людяність, почуття моралі. Двоє виснажених голодом чоловіків зі своїми трофеями — мішечками намитого золота — добираються безлюдними північними землями до рятівного моря, де їх має підібрати корабель.

v_11

Ми і природа

Ти живеш у своїх вчинках, а не в тілі. Ти – це твої дії, і немає іншого тебе. 
v_12

МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ   «Сіроманець»

(Повість) – 5 клас

 Історія про старого і сліпого вовка, що давно втратив і зграю, і сім’ю – їх винищив Василь Чепіжний за те, що вовки з’іли його козу. Тепер Чепіжний – особистий ворог Сіроманця. Цей мисливець не заспокоїться, поки не зведе зі світу і його. Він ставить пастки, риє ями і сіроманець змушений ховатися від цього злого чоловіка. Сіроманець – мудрий і досвідчений вовк, він не робить зла добрим людям, навіть у заметіль врятував хлопчикові життя в степу. А що сталося потім читайте…

ЕРНЕСТ СЕТОН-ТОМПСОН  «Лобо – володар Курумпо»

(Оповідання) – 5 клас

Головні герої оповідань цього письменника – звірі  і птахи, змальовані з великою любовю і ніжністю. Кожен із цих персонажів випромінює часточку краси і мудрості природи. Кожен з них – своєрідна особистість, що має свою долю й зазнає своїх життєвих випробувань. Примітно, що в загибелі героїв Сетона-Томпсона винні люди. Мисливець зі зброєю в руках, на думку письменника, здатен знищити все прекрасне в природі. Тривогою про долю природного світу й прагненням захистити кожну звіринку пройняті всі твори канадського автора.

 

v_13

Світ дитинства

Дитина може навчити дорослого трьох речей: радіти без будь-якої причини, завжди знаходити собі заняття і наполягати на своєму … 

v_14

ЕЛЕОНОР ПОРТЕР   «Полліанна»

(Повість) – 5 клас

Гра, що робить усіх щасливими

Так сталося, що маленька дівчинка потрапляє до одного нудного містечка, де люди звикли жити вічним невдоволенням. Але кожного дня Полліанна дарує все більшій кількості мешканців сонячну радість перевертаючи встановлене сумне життя передмістя. Всі знову навчаються цінувати кожен день і знаходити позитив у непростих ситуаціях – і всі вдячні маленькій дівчинці, яка вірить у лікувальні властивості гарного настрою. Гадаю, ви теж забажаєте долучитися  до захоплюючої та оптимістичної гри.

АСТРІД ЛІНДГРЕН   «Міо, мій Міо»

(Казка) – 6 клас

Радість і сум дитячої душі

Як нестерпно важко бути сиротою, жити у притулку, а потім стати приймаком в сім’ї недобрих людей. Таке життя 9-річного шведського хлопчика Буссе. Але раптом його життя чарівним чином  змінюється. У нього з’являється батько! Це справжнє щастя – тримати батька за руку, гратися, бігати в саду, дружити з ким хочеться, їздити верхи на прекрасному коні. Та й багато всього можна, коли твій батько – король. Тоді навіть моторошні чудовиська і лиходії не страшні. Їх можна перемогти, якщо ти не боягуз і захищаєш своїх близьких. Справедливі і добрі люди завжди сильні! Це вони роблять життя щасливим. Дорогі читачі, відкрийте цю книгу й відправляйтеся з принцом Міо на подвиги!

 

v_15
v_16

ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИС

«Вітька + Галя, або повість про перше кохання»

(Повість) – 8 клас

 Ви станете свідками подій, що розгортаються в селі Великих Чаплях: дружба й перше кохання, вірність і перший поцілунок, дуель і перше побачення. І все це приправлено гумористичним соусом.

 

Пригоди і фантастика

Дитинство – це коли жовтий колір – яскраво жовтий, дерева – живі велетні, а до місяця можна доторкнутися рукою, коли серед друзів є невидимий хлопчик, а під ліжком явно хтось живе.             /Евеліна Хромченко/
v_17

ГАЛИНА МАЛИК   «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»

(Повість-казка) – 5 клас

 В одному великому місті жила дівчинка Аля. Вона нічого не могла доробити до кінця – не доїдала, не допивала, не домальовувала, що почала. Навіть заплестися як слід у неї не вистачало терпіння. Якось Аля вирішила вишити рушничок бабусі на день народження. Хотіла подарувати – а там лише стібок. Соромно стало дівчинці, втекла вона у свою кімнату. А там сидів маленький чоловічок у зелених черевиках із червоними шнурками. Він сказав, що сьогодні ця дівчинка не доробила до кінця соту справу, тому він забирає у свою країну. І дівчинка вилетіла в розчинене вікно слідом за чоловічком. Що сталося з нею далі – читайте!

 

ТУВЕ ЯНСОН   «Капелюх Чарівника»

(Казка) – 5 клас

Мумі-тролі – маленькі симпатичні істоти, що схожі на мякі іграшки, вони живуть у Долині дивовиж і щирості. Душею компанії цих створінь є герой на імя Мумі-троль. Він невтомний мандрівник і шукач пригод, відданий товариш і вихований син. «Капелюх чарівника» – лише одна з казок про Мумі-тролів та їхніх друзів. Інші, не менш захопливі пригоди цих чудернацьких істот Янсон описала у творах «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає», «Небезпечне літо», «Зима-чарівниця» та інші. Прочитавши ці казки ви продовжите знайомство з веселим товариством Мумі-тролів.

 

v_18

v_19

РОАЛЬД  ДАЛ   «Чарлі і шоколадна фабрика»

(Повість – казка) – 5 клас

 Маленький хлопчик Чарлі Бакет живе у великій і дружній, але дуже бідній сім’ї. Вони не можуть дозволити собі найнеобхідніше. А Чарлі дуже полюбляє шоколад…

Біля їхнього дому працює таємнича шоколадна фабрика. Кожного ранку ідучи до школи Чарлі відчуває насичене запахом шоколаду повітря і зупиняється перед ворітьми: двісті видів шоколаду, шоколадне морозиво, що ніколи не тане, зефір із запахом фіалок, карамельки, що змінюють колір, – хіба не про це мріють усі діти в світі? І раптом у нього з’являється шанс потрапити на фабрику , разом з п’ятьма щасливцями, які знайшли золотий квиток…

 v_20

 ЯРОСЛАВ СТЕЛЬМАХ   «Митькозавр із Юрківки, або химера лісового озера»

(Повість) – 6 клас

 …Історія ця починалась зовсім звичайно. Друзі п’ятикласники Сергій та Митько приїхали на літній відпочинок у село. Вчителька ботаніки дала їм завдання – зібрати колекцію комах. Але хто ж міг уявити, що замість комах хлопці почнуть полювати… на страшну химеру, що живе в озері. Звідки взялась ця потвора, як її захопити? Друзі починають діяти…

ЛЕСЯ ВОРОНІНА   «Таємне Товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9»

(Повість) – 6 клас

 Чи доводилося тобі потрапляти у дивні, незрозумілі, а то й небезпечні обставини? Невже ти ніколи й нічого в світі не боявся? А якщо одного чудового ранку ти прокинешся й помітиш, що довкола відбуваються фантастичні події? Ось ти біжиш знайомою вулицею і раптом провалюєшся крізь люк у секретний штаб Таємного Товариства Боягузів. Твоя рідна бабуся винаходить часоліт, а Землю от-от мають захопити підступні космічні прибульці, які заразили більшість людей вірусом страху. Порятунок людства залежить тільки від тебе! Головне — вміти здолати свій страх. От тільки зумій у слушну мить скористатися ЗАСОБОМ ВІД ПЕРЕЛЯКУ № 9!

v_21

Відкрити людину в людині

v_22

ЧАРЛЗ ДІККЕНС  «Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами»

(Повість) – 6  клас

 Різдво – свято великого дива. У цей день люди відзначають народження Христа- Сина Божого, що прийшов на Землю, аби спокутувати їхні гріхи. Ушановуючи Спасителя, християни замислюються над своїми вчинками й сподіваються на кращі зміни в житті. Саме у цей час відбувається фантастична мандрівка власним життям головного героя – ділка Скруджа, для якого існує лише один «бог» – гроші і якого насправді може врятувати хіба що чудо. А чи відбулося чудо – дізнаєтесь, прочитавши оповідання.

У фантастичних барвах

v_23

ГЕРБЕРТ УЕЛЛС   «Чарівна крамниця»

(Новела) – 7 клас

Сюжет книги, на перший погляд, досить звичайний: батько з сином відвідують крамницю, в якій хлопчик побажав купити декілька речей. А крамниця виявилася незвичайною – вона була заповнена чарівними речами і одразу за її порогом почалися дива. В оповіданні проводиться цікава паралель між світоглядом дорослої людини й дитини.

Головна думка полягає в тому, що дорослі, за повсякденними проблемами, забувають світ своїх дитячих мрій, де можуть відбуватися незвичайні речі: оживати олов’яні солдатики, виникати із повітря скляні кульки, продавці перетворюються на кроликів. Автор переконує нас, що завжди потрібно вірити в диво, в душі залишатись дитиною. І, головне, зберегти на все життя цю віру в дитячий дивосвіт, уміння сприймати життя як прекрасний дарунок, як чарівне свято.

Мандруючи чарівними світами

 ДІАНА ВІНН ДЖОНС   «Мандрівний замок Хаула»

(Фантастичний роман) – 7 клас

Ідею цієї книги підказав мені один хлопчик у школі, яку я відвідала. Він попросив мене написати книгу під назвою ‘’Мандрівний Замок». Я записала ім’я цього хлопчика на папірці — і сховала в такому надійному місці, що відтоді не можу його знайти. Я хотіла б від усього серця йому подякувати.

Зла відьма перетворює Софі на старезну бабусю. Дівчина потрапляє в таємничий замок чарівника Хаула і укладає угоду з вогняним демоном, завдяки якому i рухається замок. На шляху до звільнення від закляття Софі доведеться розгадати багато загадок та побороти численні перешкоди..

v_24

Майбутнє людства у фантастичній літературі

Самі створюйте те, що може врятувати світ, – і якщо потонете по дорозі, то хоч будете знати, що пливли до берега.   /Рей Бредбері “451 ° за Фаренгейтом”/
v_25

РЕЙ БРЕДБЕРІ  «Усмішка»

(Оповідання) – 6 клас

Твір про те, як у далекому майбутньому люди знищили «Джаконду» Леонарддо да Вінчі, а маленький хлопчик Том врятував шматочок полотна з її усмішкою. Твір про майбутнє людства, занепад цивілізації, загибель краси, ідеалів.

Бредбері стверджує, що краса, увічнена в шедеврах світового мистецтва знайде свою стежку до людських сердець. Духовне відродження людства починається з духовного відродження кожної людини.

 

 v_26

РОБЕРТ ШЕКЛІ   «Запах думки»

(Оповідання) – 6 клас

 Звісно, немає сенсу радити те, що всі читали. Але Шеклі треба перечитувати. Для настрою, для провітрювання мозку, для відкриття в собі нових якостей, проти рутини, проти побуту, для фантазії, проти інформаційних воєн – одним словом, ви самі знаєте для і проти чого. Предки Роберта Шеклі виїхали з України, і сам він перед смертю приїздив до Києва та рідної йому Одеси. Так що це іще один привід перечитати Шеклі та відчути себе підлітком, який вперше відкрив його оповідання.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by