Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в гімназії

Під гаслом “Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів” у жовтні проводився «Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек» а ще, за традицією, цього ж місяця проходить «Тиждень підручника».

Не залишилась осторонь цих заходів і наша гімназійна бібліотека. Скликали бібліотечний актив, склали план роботи, розподілили обов’язки, призначили відповідальних за проведення заходів, оформлення бібліотеки, стендів, виставок, інсталяцій.

І почалася робота…

Охопити своєю увагою вирішили всі класні колективи НВК.

Так у першокласників відбулося «Знайомство з бібліотекою» (бібліотечний урок) і вони дружньо, майже всім класом, стали активними читачами.

Другокласники дізналися, що таке ілюстрація (бібліотечний урок «Пензлем створена краса»), познайомилися з найвідомішими українськими художниками-ілюстраторами і навіть самі спробували створити малюнки до своїх улюблених казок. А що у них вийшло можна дізнатися переглянувши виставку «Малюємо казку».

Вивчити і запам’ятати правила поводження з книгою учням 3-го класу допомогли юні помічники бібліотекаря з 6-а класу Браженець Майя, Шаповалова Валерія і Контуді Анастасія. Вони розповіли, як правильно читати книги, як треба ставитись до них, подарували “Пам’ятку”. Діти теж гарно підготувалися до такого бібліотечного уроку, а саме: розповідали вірші, показали декілька інсценівок і дали урочисту обіцянку добре ставитися до книг.

Знайти відповідь на запитання «Скільки коштує безкоштовний підручник?» учні 4-го класу змогли переглянувши усний журнал з такою ж назвою.

Восьмикласниця Сич Катя провела презентацію нових книг, подарованих нашій бібліотеці для наймолодших читачів. Кожен класний колектив (з 1-го по 4-й клас) теж отримав у дарунок по дві книжки «Мудрі думки з усього світу» і «Дорога милосердя». Презентація була дуже вдалою, бо майже всі представлені на виставці книжечки знайшли своїх читачів.

Учням 5-го та 6-а класу пощастило відвідати «Зліт знаменитих мандрівників» (літературно-пізнавальна гра). ЇЇ організували і провели бібліотечні активісти 7-го класу Лобода Даша і Пасічник Даша, а виконати ролі найвідоміших літературних мандрівників вони запросили своїх однокласників. Дякуємо їм за співпрацю.

Найважчу і кропітку роботу бібліотекарю допомогли виконати учениці 10-го класу Горюшко Поліна та Котлярова Анастасія. Разом ми оформлювали стенди, робили (сподіваємося) цікаві інсталяції, організували безпечну поличку для буккроссингу, а головне підготували все для проведення літературного квесту. А це було не так легко, як нам здалося на перший погляд (ми розробили правила гри, склали маршрутні листи, підготували цікаві питання з різних областей знань, але пов’язані з літературою, оформили їх, роздрукували і розмістили у визначених місцях)

Квест розпочався 24 жовтня. Взяти участь у грі виявили бажання 11 команд (з 5-го по 10-й клас), але виконати всі завдання і наблизитися до фіналу змогли не всі. Деякі команди зійшли з дистанції. Тільки найсміливішим і найнаполегливішим вдасться віднайти «скарб». Термін гри (з поважних причин) подовжено до 11 листопада. З нетерпінням чекаємо на переможця!

В рамках «Тижня підручника» бібліотечні активісти перевірили і стан збереження підручників по класах. Результати перевірки показали, що у більшості гімназистів навчальні книги охайні, обгорнуті і підписані. Так тримати!

Щиро дякую бібліотечним активістам з 6-а ,7, 8, 10 класів за суттєву допомогу в організації і проведенні місячника шкільних бібліотек, а також всім учасникам запланованих заходів. Сподіваюсь на подальшу співпрацю.

Бібліотекар гімназіїї Ломако А.К.

Фотофакти

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by