Блискучий фінал

   З 14 по 17 вересня у місті Київ відбувся фінальний етап ІІІ Всеукраїнської дитячої мистецької акції

«Мій Шевченко –мій світ», який зібрав 43 переможці.

   У Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки кращих робіт учасників та нагородження переможців Акції. До участі в заході було запрошено авторів кращих творчих робіт та їх кураторів. Зауважимо, що від Донецької області переможцями стали всього 2 учениці !, серед яких – учениця 10 класу Петрик Анастасія (куратор-учитель української мови та літератури Черненко Ю.І.)

   Цього року гімназисти вперше взяли участь у цій акції, спробувавши себе відразу в 4 номінаціях у секції «Мій світ», про це вже повідомляли новини сайту, ми вболівали за наших учнів, їх роботи також були розміщені на сайті,у результаті серед сотень фотокниг про різні куточки нашої рідної України робота Насті «Моє рідне село» рукописна фотокнига українською та англійською мовами посіла друге місце!!!

Вітаємо!!! Бажаємо натхнення та багато-багато перемог!

   Крім того, ще одна робота – рукописна книга з авторськими ілюстраціями Капшука Василя та Мозгової Насті, також учнів 10 класу, зайняла почесне місце під час виставки.

   Перемога була нелегкою: творчі доробки юних митців оцінювали фахівці з Національного музею Тараса Шевченка, видавництва «Laurus», художники – члени Національної спілки художників України і куратори культурних та арт-проектів.

  Але яким чудовим було нагородження та дозвілля. Для учасників акції організатори влаштували декілька навчальних і пізнавальних заходів. Читці тренували свої навички на майстер-класі Дмитра Стуса з художньої декламації.

  На майстер-класах із книжкового переплетення та каліграфії побували ілюстратори й автори рукописних книг. Дітей навчали технологіям звичайного і японського переплетення, вмінню в домашніх умовах виготовляти кобзарики – малі книжки з віршами Великого Кобзаря.

  Також школярі відвідали заняття з книжкової ілюстрації, на якому їх, зокрема, ознайомлювали з оформленням книги в техніці квілінг

  Учасникам номінації «Фото» фотограф Віктор Марущенко прочитав лекцію з професійної майстерності. Рівень професіоналізму серед юних фотографів перевірявся і удосконалювався під час пішохідної екскурсії «Шевченківський Київ»,

  Цікаво пройшли екскурсії по музею Кобзаря. Для школярів молодшого віку це була інтерактивна екскурсія «Шляхами Тараса Шевченка». Школярі середнього і старшого віку ознайомилися з картою шевченківських пригод за допомогою гри-квесту, тематичної й оглядової екскурсії. Сподобалися учням і культурно-пізнавальні прогулянки шевченківським місцями столиці, які влаштував аспірант історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Олег Магдич.

  Нагородили конкурсантів сучасними довідниками з української мови і літератури, книгою Шота Руставелі «Витязь у тигровій шкурі» і листівками з репродукціями картин Шевченка. Однак основним подарунком була можливість відвідати і в пізнавальних мандрівках полюбити столицю рідної країни, щоб крізь призму професійних методик майстер-класів ознайомитися з творчим доробком великої людини, яка пробудила від сплячки цілий народ, – поета, художника, державотворця Тараса Шевченка.

Пропонуємо вашій увазі розділ книги:

I знов Донеччина… i вiтер верби хилить…
Й не вiриться, що знов побачу я село,
давно покинуте, таке до болю миле… 

                                               Володимир Сосюра

 

Міні- екскурс в історію рідного села

   Я дуже пишаюся тим, що народилася у невеличкому селі Закітному на півночі Донецької області. Його історія своїм корінням сягає глибини віків, адже з Київського архіву відомо, що відлік свого існування воно починає приблизно у 1681 р.

  Спершу його використовували як оборонну фортецю для царської Росії, пізніше цю територію охопило повстання під проводом бахмутського отамана К.Булавіна проти поневолення та гніту імперії. Вікову тишу порушив голос громадянської, а вже у 1941 році і Другої світової війни. Вона принесла чорні дні окупації, коли лінія радянсько-німецького фронту встановилася по р. Сіверський Дінець. У перші ж дні війни сотні жителів Закітного були мобілізовані і героїчно билися з німецько-фашистськими загарбниками. 113 жителів населеного пункту загинули на фронтах, пам’ять про них завжди залишається у серцях місцевих мешканців.

  Пізніше завітала нова війна, тепер уже російські окупанти поступово захоплювали містечка і селища нашої області. Квітень 2014 року- нова точка відліку в історії. З цього часу долі людей скалічені, будинки зруйновані, тут і там воронки від снарядів, а дібратися до села дуже складно – бойовики підірвали міст через річку Сіверський Дінець.

За увесь час не змінювалося тільки одне – це унікальна флора і фауна Закітного, яка жодного не залишає байдужим.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by