З Днем народження,Тарасе Григоровичу!

9 березня, у День народження Тараса Шевченка, в 9-А класі пройшла година спілкування «Мій Шевченко»

Учні згадували, що надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно працювавший як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.

Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні дошки, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ …

Зауважили, що за своє коротке життя, а прожив він 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми – життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності.

Його творчість- це його душа, він був чесний і добрий, яскравий і нескінченно багатий.

З Днем народження ,Тарасе Григоровичу!

шш1

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by