До Дня гідності і свободи

    21 листопада – День гідності та свободи, яке  відзначають у нашій країні не так давно. І сьогодні 11 клас на загально-гімназійній лінійці  розповів про історію створення цього свята, познайомив із героїчними сторінками і подіями, які стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня. Дивлячись на нинішнє становище нашої країни, ми  впевнені, що немає такого українця, який би не бажав миру і спокою Україні. Увесь народ нашої держави об’єднався нині проти агресора. Багато чоловіків та жінок мужньо захищають кордони нашої країни. Багато хто із людей працює в тилу для підтримки солдатів. І сьогодні ми познайомились  із нашою землячкою, волонтером,  Сировацькою  Іриною Леонідівною, яка розповіла про свою діяльність.

     Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції, тому віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.

колаж 1

     Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої протиставили  свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

***

  З метою виховування в учнів розуміння та глибокого емоційного сприйняття  ідеї Революції Гідності та Свободи, їх мотивації до героїчного вчинку в ім’я гідності та свободи, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, 21 листопада для учнів 7-Б класу було проведено годину спілкування «Майдан – українська форма демократії». Під час даного заходу учні читали вірші присвячені загиблим героям, переглядали та обговорювали відео презентацію «Феномен Євромайдану».

Слава героям Небесної сотні!
Ви дивитесь зверху з пустої безодні.
Помолімося разом, щоб все було добре,
Щоб краще жилося і мир був, і спокій.

колаж

***

   21-го листопада 2013 року – на Майдан Незалежності в Києві – в знак протесту проти скасування підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом вийшли люди. Саме цей день вважають початком Революції Переваги. У протистоянні з силовиками загинули понад сто осіб – Небесна сотня. В цей день у багатьох містах на головні площі вийшли люди, щоб згадати історичні події і вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя за гідність та свободу нашої держави. Не стало виключенням і наше місто.

   А ми, десятикласники, присвятили класну годину цій темі. Представники парламенту розповіли про цю подію.  Ми переглянули декілька відео. “Настільки боляче це згадувати. Так хочеться, щоб у нас в країні все було добре. Щоб ці хлопці – не дарма загинули”, – говорить Аліна Шепель, учениця 10 класу.

Юлія Шепілова,

Редактор газети “Дзеркало”

Безымянный коллаж

***

“Можна все на світі вибрати ,сину, вибрати не можна тільки Батьківщину”.

Василь Симоненко

Під цим девізом у 9 класі 24.11.17. пройшла класна година. Дев’ятикласники переглянули презентацію про рідну Батьківщину, згадали українські обряди і традиції. Загалом, було багато корисної інформації, і цей захід дав нам зрозуміти, що наша Україна-найкраща.

***

 Матеріали на допомогу класним керівникам при підготовці заходів присвячених відзначенню річниці Революції Гідності. Метою яких є віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави.

Під час проведення просвітницьких тематичних заходів доцільним є використання публікацій Інституту історії України:
  1. Верменич Я. В. Донбас як порубіжний регіон: територіальний вимір / НАН України. Інститут історії України. – К.: Інститут історії України, 2015. – 69 с. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://history.org.ua/LiberUA/978-966-02-7499-0/978-966-02-7499-0.pdf

  2. Головко В.В. Україна в умовах антитерористичної операції та російської збройної агресії (2014 р.)// Український історичний журнал. – 2015. – Вип. 3 (№522). – С.176-193 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://history.org.ua/LiberUA/journal_2015_3/journal_2015_3.pdf

  3. Кульчицький С.В. Суспільно-політичне й соціально-економічне становище України в 2010 –першій половині 2015 рр. // Український історичний журнал. – 2015. – Вип. 3 (№522). – С.154-175 [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://history.org.ua/LiberUA/journal_2015_3/journal_2015_3.pdf

  4. Революція Гідності 2013–2014 рр. та агресія Росії проти України : наук.-метод. матер. / Головко В., Палій О., Черевко О., Янішевський С.; за заг. ред. П. Полянського. — К. : Київ. ун-т  ім. Б. Грінченка, 2015. — 36 с.

Фільм «Сильніше ніж зброя» можна завантажити у форматі МР4 за наступним посиланням: http://mab.to/SzAWUm9qq

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by