Психолого-педагогічний тренінг для вибору професії.

20 березня у 10 класі пройшло заняття «Моє захоплення – моя професія».Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Отже про професії ми з учнями і говорили.

Займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності. Ще Л.Толстой зауважив: «Призначення людини – це прагнення до досконалості». Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе». Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Саме професія дає змогу задовольнити основну гаму своїх потреб, реалізувати себе як особистість. Від правильного вибору професії виграє як суспільство, що одержує цілеспрямованого суспільно корисного громадянина, так і особистість, яка відчуває задоволення від роботи і має широкі можливості для самореалізації.

У зв’язку з цим особливо актуальним стає набуття дітьми та підлітками адекватних уявлень і знань про сучасну професійну діяльність, формування у них психологічної готовності до вибору майбутньої професії та трудової діяльності.

На занятті ми не тільки говорили про професії, а й грали та виконували різні завдання “Асоціаціїї”, “Ланцюг професій”, “День із життя” та ін. На занятті ми не тільки змогли “приміряти” на себе професію, а й з середини спробували відчути важливість кожної з них. Заняття пройшло цікаво та пізнавально для усіх учнів.

1

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by