Виконання програми розвитку і функціонування української мови та мови національних меншин у 2014 році

  Керуючись відповідними освітянськими документами, у 2014 році педколектив Краснолиманського НВК «гімназія – ЗОШ І ступеня» направляв свої зусилля на виконання рішення виконавчого комітету Краснолиманської міської ради від 21серпня 2013 року № 203 «Про заходи щодо розвитку і функціонування української мови та мов національних меншин на території Краснолиманської міської ради на 2013-2015 роки», обласних заходів ІППО на 2014 рік, листа облІППО № 737 від 24.12.2013 Про відзначення у 2014 році пам’яті видатних українських письменників», відповідного наказу відділу освіти №436 від 14 листопада 2013 року «Про заходи відділу освіти щодо розвитку і функціонування української мови та мов національних меншин на території Краснолиманської міської ради на 2013-2015 роки» , Наказу відділу освіти про заходи до 200 — річчя від д.н. Т.Шевченка  від 14 січня 2014 р.№ 07 та відповідних наказів по навчальному закладу(наказу № 17- О від 30.01.2014, № 123 від 27 листопада 2013 р.)

    Навчальний заклад забезпечений фахівцями української мови та літератури. У ІІ семестрі 2013-2014 н.р. українську мову та літературу викладали Загоруйко С.О., Полєжаєва А.В.- основні працівники, Фроленко Т.Ю. ( термін дії заключного договору закінчився у серпні 2014 р. ), Черненко Ю.І.(сумісник). У 2014-2015 н.р. українську мову та літературу викладають: Загоруйко Світлана Олександрівна, педагогічний стаж 16 років, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії, старший учитель; Полєжаєва Алла Василівна, педстаж 24 роки, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії, Черненко Юлія Іванівна, педстаж 12 років , спеціаліст першої кваліфікаційної категорії. 

     Російську мову, як у 2013-2014, так і в І семестрі 2014-2015 н.р. викладають фахівці: Пашкевич Валентина Михайлівна, педагогічний стаж 31 рік,вища кваліфікаційна категорія, учитель – методист; Колгашева Тетяна Григорівна, має 24 роки педагогічного стажу , вищу кваліфікаційну категорію та звання «старший учитель» Від загальної кількості вчителів НЗ (26), учителів вказаних предметів з вищою категорією 18%, з першою – 33 %; із званням «старший учитель» — 13%, «учитель — методист» — 50%.

  Учителі постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень, що було і протягом 2014 року: 3 учителів пройшли атестацію, 1- підвищив кваліфікаційну категорію, 2м було присвоєні педагогічні звання( 1- «вчитель – методист», 1- «старший учитель»). Педагогічний досвід учителя української мови Загоруйко С.О. з теми «Формування ділової активності через розвиток творчості на уроках мови та літератури» та вчителя російської мови Пашкевич В.М. «Формування цілісності світогляду учнів через використання інтеграційних підходів на уроках словесності» були представлені на міських ПНМК під час проведення педагогічних технопарків.

    Аналіз успішності показав, що за результатами річного оцінювання, учні мають успішність 100%, якість знань 93%(2-11 кл.).

   ДПА з української мови у 4 класі: із 29 складали 26 (90%), мають успішність та якість навчальних досягнень 100 %. У 11 кл. ДПА складали 24 учні, 100 % успішність та якість знань з предмета; 9 кл. — 100 %.

   ЗНО : 18 випускників здавали українську мову та літературу, середнього рівня оцінки у 4х учнів ( 22 %), достатнього рівня — 13( 72%), високого — 1(6%), якість склала 78 %.

Згідно Планів заходів (додатків до наказів по НЗ),річного плану роботи були проведені науково-методичні заходи, виховні заходи та свята з метою виховання поваги до рідної мови, формування комунікативних навичок дітей, виховання патріотичних почуттів. Питання «Робота ПНМК суспільно — гуманітарних предметів, естетичного циклу по виконанню заходів щодо розвитку і функціонування української мови та мов національних меншин» заслуховувалось на педраді 11.02.2014; питання “ Про інтеграцію зусиль школи та сім’ї у вихованні патріотичної особистості ”- на педраді 28.11.2014 р.

     Команда учасників олімпіади з української мови та літератури (2014-2015 н.р.) гідно представила навчальний заклад на ІІ етапі: 1м.-3, 3м.- 2 (у міському рейтингу менторів Загоруйко С.О.- 1м., Черненко Ю.О.- 2м., у список кращих внесена Полєжаєва А.В.).

     Конкурс «Красномовна Донеччина» — міський етап, 1м., ментор Полєжаєва А.В.;

Марафон- проект” — 1 переможець (ментор Загоруйко С.О.), ТЮД- переможець та призер, в обласному етапі «Творча юнь Донбасу» — 1 переможець та 1 призер серед учнів(ментор Колгашева Т.Г.), призер та переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінації “ література ” (ментори Полєжаєва А.В.,Загоруйко С.О.). На міському та обласному рівнях успішно виступила команда юних журналістів, яку підготувала Т.Г.Колгашева (вчитель нагороджена грамотою відділу освіти).

   Учні брали участь в інтернет- конкурсах “Патріот”, “Соняшник”, “Лукоморье”, гуманітарній олімпіаді з російської мови, інтелектуальному конкурсі “50 СЛІВ”, мають сертифікати, грамоти, дипломи(«Соняшник» – 22; «Патріот» -27 ; «Лукоморье»— 13).

  Спільно з бібліотеками гімназії, міськими дитячою та для дорослих були проведені свята та заходи до ювілейних дат: всесвітній день дитячої книги, 24.05 — День слов’янської писемності і культури, 14.10 — до Дня українського козацтва; тематичні лінійки, заходи до ювілеїв літературних діячів: 90-річчя О.Сизоненка, 175 – річчя Нечуя — Левицького, 150 – річчя Б.Грінченка, 210 — річниці Ф.Тютчева, 175 років П.П.Чубинського, 150 років В.І.Самійленка, 215 років О.Пушкіна,120 років від д.н. О.Довженка, 200 років М.Лермонтова, 125 років О.Вишні.

  Проведені екскурсії до міського музею, краєзнавчі екскурсії до Соледару та Словянська.

   У міському етапі конкурсу «Учитель року», що пройшов у жовтні 2014 р., у номінації «українська мова та література» переможцем стала Загоруйко Світлана Олександрівна.

   Учителі брали участь у вебінарах , які проводив облІППО (Колгашева Т.Г.), марафонах видавництва «Основа» (Пашкевич В.М. як предметник має 2 сертифікати за участь у вебінарах марафонів, що проходили у червні та жовтні 2014 р.). В учительському онлайн — журналі видавництва «Основа» розміщені 3 розробки позакласних заходів учителя української мови та літератури Загоруйко С.О. (позакласний захід «Єднаймося, брати українці!»,сценарій свята «Запросини долі на кашу», колективно – творча справа «У гостях у казки»(жовтень2014р.). 20.02.2014 року С.О.Загоруйко взяла участь у І обласному майстер — класі «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…» (до Дня рідної мови). Матеріали з досвіду роботи розміщені на сайті навчального закладу в розділі «Методична скарбниця. З досвіду роботи», у цьому ж розділі розміщені розробки з досвіду роботи вчителів російської мови Колгашевої Т.Г., Пашкевич В.М. Учитель української мови Фроленко Т.Ю. є лауреатом інтернет — конкурсу “Філолог — ерудит”.

 Пашкевич В.М. має сертифікат учасника Міжнародного конкурсу “Лучший учитель русской словесности зарубежья”, диплом переможця ІІІ ступеня обласного етапу конкурсу ТЮД в номінації «педагогічний аукціон», диплом лауреата міжрегіонального методичного фестивалю «Я учу русскому языку» (робота, представлена на конкурс, увійшла до збірки «Я учу русскому языку»(вересень 2014), авторський матеріал розміщено на сайті VIDEOUROKI.NETічень 2014 р.), на порталі Інфоуроки створений авторський сайт (є сертифікат),є 5 посвідчень про публікації методичних розробок у соціальній мережі взаємовиручки для вчителів.

   Методична робота вчителів — словесників НЗ висвітлена на сайті гімназії, відділу освіти та облІППО.

      Учні навчального закладу (10 клас) відвідують гурток «Літературне краєзнавство» (керівник Осіпова Т.І.). Доробки учнів друкувалися на шпальтах місцевої газети «Зоря», гуртківці разом з керівником пропагують українське слово та звичаї, відвідуючи людей похилого віку та інш.

  Інформація про проведені заходи по літературному краєзнавству надавалася у гімназійній газеті «Дзеркало», міській «Зоря» та сайті закладу ( від 04.02.2014 про зустріч учнів 2 класу із поетесою Краснолиманщини Рябченко Г.Д., про зустріч з поетом – ветераном І.Д.Ларіним учнів 7-б класу; 14.01.2014 року – для учнів 3-А та 3-Б класів проведений усний журнал «Щедрий вечір, добий вечір!» , 16 cічня 2014 року учні 7-Б класу відвідали дитячу бібліотеку імені Т. Г. Шевченка, де взяли участь у виховному заході «Січневі свята». Учні відвідали книжкову виставку «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті», присвячену Дню рідної мови. На сайті пропонуються найцікавіші видання про українську мову із бібліотечного фонду НВК. Серед проведених виховних заходів, що популяризували рідне слово (літературні та мовні вікторини у 4-х, 6, 8 класах), колективно- творчі справи, до яких залучалися не тільки діти, а й їхні батьки ( КТС у 6 класі «Найкраща у світі Україна»(листопад 2014р., кл. керівник Полєжаєва А.В.), КТС “Моя країна — Україна”(грудень 2014р, класний керівник Тиха І.В.). У листопаді проведенийпредметний тиждень української писемності,мови та літератури із такими заходами, як: творчий конкурс читців “Мовою віршів малюю осінь..”, вернісаж творчих робіт учнів, колективно – творчі справи та інш .

   Бібліотечний фонд поповнився навчальною літературою (новими підручниками для 5 класу з мов), словниками з української мови, творами російських класиків (20 шт.), що подарували батьки. Відео та аудіо тека поповнена записами творів українських класиків, наочним матеріалом для оснащення уроків російської мови. Дидактичні електронні матеріали учителів Загоруйко С.О. та Пашкевич В.М. розповсюджені серед учителів міста (Загоруйко С.О. Збірка презентацій до уроків літератури 5-11 кл. та брошура “Творчі методи формування ділової активності нг\а уроках мови та літератури”; Пашкевич В.М.Сборник видеоматериалов к урокам русского языка в 6-7 классах. та Електронна збірка відеоматеріалів до уроків світової літератури в 7 класі. Медіаресурси ( інтерактивні таблиці, інтерактивні плакати ) до уроків російської мови та світової літератури в 7 класі.Інтерактивні плакати та таблиці, створені вчителем Пашкевич В.М., розміщені на інтернет — порталі.).

      Колгашева Т.Г. у складі міської ТГ по роботі з обдарованими дітьми “Дидактична майстерня “Моніторинговий супровід обдарованих дітей”, упорядкувала збірку творчих робіт учнів, до якої увійшли роботи дітей – переможців учителя літератури.

Добавить комментарий

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by