До ювілею Т.Г. Шевченка

IMG_7077

 Щовесни, коли тануть сніги

 І на рясті засяє веселка,

 Повні сил і живої снаги,  

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

 Цього року і цієї  весни ми відзначаємо 200 років з дня народження  Тараса Шевченка.  До  ювілею поета бібліотека гімназії підготувала  виставку  художніх  робіт поета

 « Т. Г. Шевченко- художник» і книжкову  виставку  «Вічний як народ». Запрошуємо відвідати обидві виставки.

 Перша познайомить Вас з репродукціями картин Тараса Шевченка, виконаних у різних техніках: акварель, гравюра, малюнки тушшю і олівцем, олія. На виставці представлені найвідоміші, найяскравіші твори Тараса Григоровича, що є знаковими в його творчості. Вони розкривають багатогранний, глибокий, яскравий талант Шевченка як художника.

У цих роботах простежується життєвий шлях митця, його духовний розвиток.

 

Книжкова виставка «Вічний як народ» складається з декількох розділів.

У першому представлені книги, що розповідають про життя і творчисть Шевченка, його родовід, спогади сучасників і листування з ними. Книги другого розділу розкажуть про Шевченківський Київ, Петербург, про Шевченка та  його героїв на екрані.

 Для молодших школярів у третьому розділі пропонуємо книги «Безсмертний Кобзар» П. Колесника, «Тарасові шляхи» О. Іваненко, «Юність Тараса» і «Тарас – художник» Д. Красицького вони доступно і цікаво відтворять деякі сторінки з біографії поета.

Четвертий розділ виставки познайомить вас з унікальним позацензурним фотомеханічним перевиданням примірника «Кобзарь Т. Шевченка» 1840 року, з  автографами (рукописами) Щоденника, Автобіографії, збірки поезій « Три літа», з  альбомом  живописних і графічних робіт Шевченка (134 картини). Неменш цікавим є  повне зібрання творів Шевченка 2001 року. У бібліотеці є сім томів цього видання.

 І завершують нашу виставку книги що розповідають про вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

Завітайте до бібліотеки, щоб відкрити для себе щось нове про Т.Г. Шевченка!

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by