21 лютого

Тиждень рідної мови.Щоденник.

День перший.

Тематична лінійка, класні години, години спілкування…

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Відзначати його запропонувала ЮНЕСКО, наголошуючи на тому, як важливо берегти, плекати та розвивати рідну мову кожної народності. А у нашій гімназіїї з метою підтримки та популяризації рідної мови з 20 по 24 лютого пройшов Тиждень рідної мови. Учні отримали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови. Метою всіх заходів було донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття її краси; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її необхідності для нашого життя.

День другий.

Учні разом із вчителями-словесниками зібралися у дружньому колі для написання «диктанту єдності» «Україна-наша земля, наша Батьківщина», щоб виявити пошану до рідної мови, а також перевірити власні знання з орфографії та пунктуації.

А далі було проведення конкурсу «Патріот – 2017» для учнів 2 – 11 класів. Цього року 64 учні гімназії виявили бажання взяти в ньому участь!Найактивнішими виявилися 3-класники! Чекаймо результатів!

Учні 10 класу провели для молодших школяриків інформаційні хвилинки «Мова, наша мова…» та відеоподорож «Цікаві факти про українську мову», погортали найбільший і найновіший «Орфографічний словник української мови».

День третій

У кожному класі пройшли виховні години, присвячені тижню української мови, звичайно, було сказано й про заохочування у вигляді високих оцінок найактивнішим, найсумліннішим, адже будь який захід у школі є частиною навчального процесу!

А між учнями 6-А та 6-Б класу десятикласниками разом із учителем української мови та літератури Черненко Ю.І. було проведено виховний розвиваючий захід «Чарівний світ української мови». Ми зустрілися і з Німцем, і з Англійцем, і з Італійцем, але вони не змогли нас переконати, що є краща,багатша мова, ніж українська! А веселі мовні перегони закінчилися «внічию» – перемогла дружба!

День четвертий.

«Українська пісня! Хто не був зачарований нею, хто не згадує її як своє чисте, прозоре дитинство, свою юність, красиву і ніжну? Пісня – душа людини, незмінна її супутниця», – такими слова розпочався вечір.

Уже другий рік поспіль фінальними акордом Тижня української мови став вечір «Вернісаж української пісні та поезії», ініційований 10 класом. Із великим бажанням заспівати пісень до концертної програми долучилися учні 5-11 класів, а найсміливіші – прочитати вірші.

Неперевершеним був виступ п’ятикласниць, які, окрім чудового виконання пісні, скорили всіх присутніх умінням рухатися та вмінням не розгубитися у критичній ситуації (навіть коли музика перестала лунати!)

6-А вирішили всім подарувати гарний настрій жартівливою піснею та «кліпом»до неї! А 6-Б приємно вразили своєю згуртованістю та креативним оформленням!

7 клас «запалили» по повній! Довели всім, що вміють не лише співати, а й танцювати!

8 клас надав слово ученицям, які майстерно володіють голосом і словом: Дарина Тиха чудово виконала пісню, а Поліна Каліджеєва декламувала поезію Лесі Українки.

Від 9 класу вразив неперевершеною декламацією Іван Кобцев та дівчатка, які виконали пісню.

Випускники нашої гімназії показали себе в усій красі – і співали, і танцювали, і жартували!

Настя Мозгова та Сашко Корягін репрезентували свою першу збірку поезій «Слобода», яка завоювала перемогу на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості та декламували свої поезії. Це не все, чим вразив виступ десятикласників – Яна Бурлачко виконала пісню на слова Лесі Українки, яка нині звучить дуже актуально, а фінальну пісню 10 клас – всі разом виконали під акомпанимент Ярослава Погребняка на гітарі!

Сподіваємося, байдужих не лишилося!

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by