«Ми мусимо навчитися чути себе українцями…» (І.Я.Франко)

У рамках реалізації Державної цільової національно-культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року предметники закладу освіти на своїх уроках інтегрують матеріал про національні традиції, культуру, героїв України. Наприклад, вивчення мовних тем на уроках рідної мови проходить з обговоренням національних традицій.
Учні 9 класу на уроці розвитку мовлення, обговорюючи текст «Шануй одежину, а люди – тебе», дізналися, що одяг в усі часи був оберегом для людини. Він прикривав не лише від холоду, а й від недоброго ока. Обговорили, якою мала бути вишивка на сорочках, пасок та начільна пов’язка. А квітки віночка були символами здоров’я, вірності або чистоти. А пам’ятаєте текст радіодиктанту 2022 року «Твій дім», написаний сучасною письменницею Іриною Цілик? На уроках розвитку мовлення учні послухали її поради щодо створення текстів. А у диктанті знайшли вивчені синтаксичні конструкції. Звичайно, згадали рідну домівку та зрозуміли, які ми були щасливі до війни.
До Дня героїв України старшокласники познайомилися з творами сучасного рок – гурту Kozak System. Найзворушливішою піснею з їхнього репертуару , на думку учнів 8 та 9 класів, є пісня «Люди-титани». Ця пісня – про Незламних і Нескорених. Про тих, хто отримавши серйозні поранення, наразі вчиться жити
далі. Герой відомого відеоролика з мережі – Олександр Чайка, хореограф, акробат, ветеран війни, який став інвалідом, але вийшов на танцмайданчик.


Інше відео – про нашого земляка Віктора Дикого, який також пройшов війну, після важких операцій зараз проходить реабілітацію та вже знаходиться в тренувальному таборі по підготовці до Ігор Нескорених.
Учні 5 і 6 класів із задоволенням поговорили про українського боксера Олександра Усика. Особливо їх зацікавив його гетьманський одяг, у якому наш спортсмен вийшов на ринг, і його вишиванка з образом Олександра Мацієвськогосолдата ЗСУ, учасника російсько-української війни, що був розстріляний російськими військовими за вигук «Слава Україні!»


Відкриттям було для дітей, що Усик ще й складає вірші. Читали, аналізували, знайшли пряму мову, звертання, однорідні члени речення, унесли в текст незначні уточнення.
Усі факти про історичні, спортивні та культурні події в Україні не залишили байдужими учнів. Головне, щоб вони знали й пишалися країною, її героями, традиціями. Пам’ятаймо слова І.Я.Франка: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями…»

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by