Маленькі безвинні янголи України

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року щороку 4 червня у Світi відзначається Мікнародний день безневинних дітей — жертв агресії.

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року № 1490-IX 4 червня в Українi є Днем вшанування пам’ятi дітей, якi загинули внаслідок збройної агресії росйської федерації проти України.

Починаючи з 2014 року через військову агресію українські ciм’ї та діти перебувають у постійній небезпеці отримують травми, поранення i втрачають життя. Із 2014 року по червень 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей.

Відповідно до іформації з державного порталу «Діти війни» станом на 2 травня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545  фактів загибелі дітей.

Проте такi дані не є остаточними, оскільки неможливо отримати достовірної інформації через активні бойові дії  і тимчасову окупацію частини території України.

Пам’ять кожної безневинної дитини – жертви агресії – має бути вшановано в Українi.

Першою леді Оленою Зеленською 4 червня 2022 року було започатковано щорічнe проведення акції “Голоси дітей” присвяченої пам’яті  маленьких українців, чиє життя забрала війна.

Є загибла дівчинка і в нашому закладі освіти. Дегтяренко Вєроніка назавжди залишиться у нашій пам’яті веселою, розумною, красивою третьокласницею. 

Болючої теми, страшних фактів торкнулися першокласники на ранковому колі: вшанування пам’яті загиблих дітей в наслідок російської агресії. Діти говорили про те, що війна – це неприпустиме явище в цівілізованому суспільстві. Це потрібно пам’ятати, щоб не допустити в майбутньому, не допустити повторення.

29.05.24р. в 4-б класі проведено годину спілкування «Пам’ятаємо про маленькі серця», присвячену Дню вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф  проти України. Під час заходу учні познайомилися із статистичними даними про загиблих дітей. Слухали вірші та пісні у виконанні дітей, присвячені цій скорботній даті. Пригадали правила безпеки під час війни. Переглядаючи навчальні відеоролики. В кінці заходу  учні створили маленьких «Голубів пам’яті» на знак того, що пам’ять про дітей, які загинули під час війни рф з Україною буде завжди жити в їх серцях.

У 4-а класі відбулася година спілкування на якій ми з учнями вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф. Учні пройшли вікторину, вправу на релаксацію. Розшифрували дуже важливе речення для життя кожного з нас: “Діти мають право на щасливе дитинство, де панує мир, а не війна!”

Година спілкування ” Недоспівана колискова”

У 8 класі (класний керівник Сєрокуров Д. П.) проведено годину спілкування присвячену Дню вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, що  відзначається з 4 червня 2022 року. Хвилиною мовчання восьмикласники вшанували пам’ять загиблих дітей. Учні, на превеликий жаль, вже знають, що таке воєнна агресія. І не з історичних джерел або кінострічок. Діти на власні очі споглядають жахіття війни, її наслідки – і ці чорні тіні закарбовуються у пам’яті молодого покоління назавжди. Кожна дитина України від цієї війни постраждала. Загибель дітей не пробачимо ніколи!!!

4 червня, у День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф в 10 класі відбулася година спілкування. Третій рік поспіль діти України живуть у війні . Третій рік поспіль діти гинуть від війни. Як живеться рашистам, коли вони знають, що діти гинуть?.. чи є взагалі якась мораль у солдатів армії рф, у людей, які підтримують війну? Чи будуть покарані винні ?
А як переживають біль втрати батьки наших українських дітей?
На ці страшні болючі запитання шукали відповіді журналіст Данило Мокрик і дослідник Костянтин Нечипоренко у фільмі-розслідуванні «Діти, які вже ніколи», створенному українським журналістським агентством the Kyiv Independent, яке під час війни займається розслідуваннями військових злочинів рф. Саме цей фільм діти разом з класним керівником Мозговою О.О. подивились. У фільмі йдеться про 10-річну Катерину Вінарську з Харківщини , 12-річного Владислава Магдика з Київщині та 15-річного Михайла Устянівського з Херсонщини , яких зі стрілецької зброї вбили солдати рф. Висновки Kyiv Independent вказують на системний та навмисний характер вбивства дітей російськими військовим в Україні. Проведене глибоке розслідування журналістів дозволило не лише встановити чіткі обставини вбивства , а й в одному випадку встановити винних у вбивстві дитини.

Не менше вражає кількість українських дітей, депортованих російськими окупантами. За даними Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, таких дітей може бути близько 150 тисяч. Національне інформаційне бюро верифікувало імена 19501 дитини.

Сучасна Росія не тільки викрадає українських дітей тисячами, а, як і нацистська Німеччина, намагається змінити їхню ідентичність. Діти, яких вдалося повернути, свідчать, що їм забороняли говорити українською, змушували співати гімн РФ та інші російські патріотичні пісні, примушували працювати, принижували за національною ознакою, здійснювали психологічний тиск, зорема говорили, що від них відмовилися батьки тощо. За непокору жорстоко карали.

Актуальні дані про жертв війни серед дітей, окремі персональні історії містяться на платформі «Діти війни», також через неї можна надіслати звернення.

Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові, бережемо світлу пам’ять про кожну дитину.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by