Правові знання учням

Основним міжнародним документом, в якому викладені права дитини, є Конвенція ООН про права дитини. В українському законодавстві правовими документами, які регулюють це питання, є Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України “Про охорону дитинства” та Цивільний кодекс України.

Конституція України говорить про те, що кожному гарантується право знати свої права та обов’язки. Це дає змогу запобігти посяганню на них. Достатньо, щоб дитина знала, що всі рівні перед законом та суспільством, а тому будь-які прояви насильства чи грубості до неї не повинні бути приховані, незалежно від кого вони надходять: чи від батьків, чи вихователів, чи навіть однокласників.

У 5 класі пройшов захід “Маю право”, де діти познайомилися з поняттями “декларація”,” конвенція”, “права людини”, також познайомилися з основними й головними правами, які прописані у конвенції про права дитини й пригадали й назвали права про які чули, або знають й якими користуються у житті. Діти виявили певну обізнаність у цьому питанні, але отримали й нові знання.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by