Свято мужніх патріотів!

23 травня в Україні відзначають День Героїв — борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції Гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, нинішніх захисників України.
 Учні 9 класу (вчитель історії Сєрокуров Д.П.) під час інформаційного дайджесту “Герої серед нас” пригадали історію українських героїв від часів Київської Русі до сьогодення. Довідка: Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Згодом День Героїв відзначала українська діаспора. У незалежній Україні День Героїв 23 травня стали відзначати здебільшого після нападу росії у 2014 році. Ми вшановуємо воїнів, які ризикують життям на передовій, волонтерів, що допомагають армії, медиків, які рятують життя пораненим, та всіх, хто підтримує нашу країну у важкі часи. Після 2024 року свято набуло особливого сенсу. Список захисників та захисниць, котрі віддали свої життя за свободу та незалежність, щоденно поповнюється. Кожен українець має це пам’ятати. Відзначення Дня героїв — це шана тим, завдяки кому ми вистояли та продовжуємо чинити опір.
Віримо, надіємося та перемагаємо!
 У 6 і 7 класах пройшла виховна година “23 травня День Героїв України”. Діти згадали наших героїв, які героїчно захищають наші країну, але, на жаль, це обходиться дорогою ціною – на фронтах щодня гинуть безстрашні українські воїни. Діти дізналися, що історія цього свята почалася ще з 1941 року, коли Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначати 23 травня як День Героїв. Пригадали історичні постаті: Миколу Міхновського, Симона Петлюру, Євгена Коновальця, бо саме у травні ці борці за незалежність пішли з життя. Також пригадали українських героїв сучасності, які з честю виконають свій громадянський, військовий і людський обов’язок перед своєю країною. Діти дізналися кому надають нагороду відповідно до Закону “Про державні нагороди України”. Пригадали такі відомі імена, як поет Василь Стус, космонавт Леонід Каденюк, політичний діяч В’ячеслав Чорновіл, боксер Віталій Кличко, актор Богдан Ступка та багатьох інших. Також згадали Героїв Небесної сотні, тих, кому посмертно надали звання Героїв України.

День героїв — це не просто свято, це день пам’яті та гордості за тих, хто став на захист України. Це привід згадати про те, якою ціною виборюється наша свобода та незалежність.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by