Злочин, що не має обмеження за часом

У 2024 році — 80-ті роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом у 1944 році. Україна визнала злочин примусової депортації актом геноциду кримськотатарського народу, керуючись положеннями Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, засуджуючи політику тоталітарного режиму щодо утисків корінного народу України. Канада, Латвія та Литва у 2019 році визнали депортацію кримських татар, корінного народу України, геноцидом. Триває робота із визнання депортації геноцидом в інших країнах.  

Учні 11 класу (вчитель історії Сєрокуров Д.П.) долучилися до вшанування пам’яті жертв трагедії кримськотатарського народу на уроці “Депортація кримських татар”. Одинадцятикласники пригадали, як росія століттями вимивала ідентичність корінних мешканців, гнала їх з рідної землі, а замість них приводила сіру покірну масу; чому зараз кримські татари у Криму – меншість, хоча у 1783 році їх було 92%; депортація кримських татар 1944 року, під час якої загинули близько 8 тисяч людей. Сьогодні, майже 80 років потому, ми, як ніколи гостро відчуваємо біль кримськотатарського народу, який вимушений нині жити під гнітом окупанта на нашій спільній землі.
Про злочини росії проти кримськотатарського народу варто пам’ятати усьому світу.

 Депортація у образотворчому мистецтві
Сьогодні урок образотворчого мистецтва у 7-му класі пройшов у формі бесіди. Метою бесіди було привернення уваги учнів до трагічної історії кримськотатарського народу, який було депортовано з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом у 1944 році.
Саме про події тих днів семикласники дізналися з історичної довідки, яку підготувала для них вчителька образотворчого мистецтва Ольга Ііванівна Богданова за матеріалами Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим «КРИМСЬКА ПЛАТФОРМА»
Також ознайомилися учні з творчістю кримськотатарського художника Рустема Емінова, який народився 13 квітня 1950 року в Узбекистані, куди була депортована його сім’я. Син відомого художника Кязіма Емінова, Рустем бей намалював понад 400 полотен, прийняв участь більш ніж в 80 виставках по всьому світу.
Однак одна з найбільш широко відомих його робіт – це серія картин «Депортація» («Унутма»). Художник одним з перших звернувся до теми депортації і зміг передати трагічну сторінку історії кримських татар так, що вона стала зрозуміла і тим, хто не був з нею знайомий. Немає ніяких фото і відеосвідчень депортації, тому картини, створені на основі спогадів тих, хто пережив цю трагедію, стали візуалізацією подій того періоду.
В 10 класі був проведений урок пам’яті до 80-річчя депортації кримських татар. В травні 1944 року одразу після того, як з Криму були вигнані німецькі окупанти, радянські війська провели депортацію кримських татар, звинувативши їх у калабораціонізму, тобто у співпраці з окупантами. І це незважаючі на те, що більшість чоловіків серед кримських татар на той час воювали проти фашистів на фронтах, але після повернення з фронту вони теж підлягали депортації. Дорога в нікуди була смертельною, довгою і моторошною. Іжі не було, води не було, повітря не вистачало, задуха, сморід від нечистот, вийти неможливо…, “потяги смерті” зрідка зупинялись, щоб конвоїри викинули трупи… По дорозі від нелюдських умов загинули 8 000 людей, а в перші 2 місяці після перевезення загинули іще 45000 кримських татар, що становить 20% загального населення, це кожна п’ята людина. В Узбекістані, куди перевезли кримських татар, іх ПЕРЕДАЛИ на важкі роботи. В цьому і полягає суть і цинізм соціалізму з його “рівними правами” – ДЕПОРТУВАЛИ і ПЕРЕДАЛИ.
Нічого не змінилось і зараз, коли росія веде жорстоку і несправедливу війну проти України. Дітей і дорослих з окупованих територій теж переселяють на територію рф, знищується українська мова, література, символіка, будь-які нагадування про націю українців. Все це від російських загарбників відчували кримські татари як відчували і відчувають українці. Скільки іще людського горя треба кровожерливому російському режиму?

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by