День вишиванки — 16 травня

День вишиванки в Україні відзначається щорічно, в третій четвер травня. Відзначати його почали у 2006 році, ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк яка, до речі цьогоріч є автором сценарію проморолика до свята. Нині ж свято набуло міжнародних масштабів і український одяг одягають усе більше людей по всьому світу.

Всесвітній день вишиванки цьогоріч пройде під гаслом «Вишиваємо Перемогу»: 

“Вишиваємо Перемогу. Кожен на своєму місці. Щодня. Великими та малими кроками. З вірою, надією та любов’ю.” зазначено в описі до офіційного відео, створеного творчим колективом військовослужбовців «ТРО Медіа» Командування Сил територіальної оборони ЗСУ

У нашому закладі учні 8, 9 та 10 класів познайомилися з історією свята, з цікавими фактами про українську вишивку, про різновиди візерунків, які мають кожна область України. Та ще про багато інших цікавих фактів: що скіфи є прародичами вишивки, що першу школу в Київській Русі було започатковано у XI столітті Анною, сестрою Володимира Мономаха, що Іван Франко поєднав українську вишивку із буденним одягом, а також, як зараз використовують вишивку в сучасному житті.
На завершення учні відповіли на питання вікторини.

Вітаємо всіх з Днем вишиванки! Українські традиції — одні з найкрасивіших у світі. І в наших із вами силах розповсюдити їх, розповісти про них усім. Одягайте свої вишиванки і нехай увесь світ побачить, якою прекрасною є наша Україна та її символи! Робіть свій внесок у нашу ПЕРЕМОГУ! Вишиваймо її разом!

Сьогодні, 16 травня Всесвітній день вишванки — міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Про історію цього свята, про традиції святкування в Україні першокласники дізналися на ранковому колі та з відеороликів на каналі Виховні заходи. А на уроці Образотворчого мистецтва діти виготовили “україночку” в національному одязі технікою паперопластики. Особливо маленьким учням сподобалась вправа “Текстова вишивка (онлайн)”, під час якої діти друкували свої імена, імена батьків тощо і спостерігали, як на їх очах з’являвся – “вишивався” візерунок, що відповідав введеному слову. Так в давнину “кодували” у вишивці обереги для рідних. Не дарма вишиванку вважають кодом української нації. Презентація заходу до вашої уваги:

Сьогодні на уроках української мови у 5 та 6 класах Валентина Михайлівна Пашкевич теж привітала учнів з Днем вишиванки, розповіла їм про традиції, пов’язані з вишитим одягом, про значення їх у нашому повсякденному житті та цікаві факти про вишиванки.

До Дня вишиванки у 6 й 7 класах було проведено онлайн – гру «У вишиваному колі». Цей символ особливий. Він висвітлює нашу національну причетність. В орнаментах оздобленої сорочки – думки і прагнення багатьох поколінь, наша історія, світ краси та фантазії, поетичне осмислення природи та звичаї предків. Її вміла гаптувати Леся Українка, поєднував із діловим одягом Іван Франко, змальовував Тарас Шевченко, а сьогодні «бойові» вишиванки носять герої – захисники, щоб відстояти наше право бути українцями. Дякуємо їм!

В 4-б класі проведено тематичне ранкове коло «День вишиванки єднає українців». Переглядаючи відеопрезентацію діти розширили уявлення про   історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. Використовуючи інтернет-ресурси учні  дізналися  про «10 цікавих фактів про вишиванку». Підсумували знання про національний одяг  вікториною «Завдання від Оксанки до Дня вишиванки!».

“Вишиванка – твій генетичний код!”, саме під таким гаслом в 3 класі пройшла ранкова зустріч. У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами вишиванки і з’ясували, яку таємницю мають різні візерунки та кольори вишивки.

«Вишиванка – перлина України»
Вишиванка з давніх давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки – відображення цінностей, традицій, культури та історії нашого народу.
В цьому році 16 травня відзначається Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Цей день об’єднує тих, хто серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, пишається та поважає багаті звичаї українського народу, прославляє безцінні культурні надбання на теренах нашої країни та далеко за її межами.
Сьогодні соціальні педагоги Наталія Горюшко та Юлія Толстова, провели для учнів ліцею №1 та ліцею № 2 виховний захід «Вишиванка – перлина України», на якому розповідали про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка, переглянули патріотичний ролик «Вишиванка – наш генетичний код». Протягом дня на ОКП провели виставку паперових вишиванок «Вишиванка – душа мого народу», які діти виготовили власноруч в стилі оригамі. Створюючи національний одяг із паперу, діти відчули себе модельєрами та зрозуміли, що бути українцем – не лише гордо, а й красиво. Кожна вишиванка – це мелодія ниток, що розповідає історію нашого народу.
Отже, свято Вишиванки – об’єднує українців по всьому світу, допомагаючи зберігати та передавати наступним поколінням багатство української культури.

Дякуємо всім, хто підтримує наші традиції, український дух та шанує наші обереги. Дякуємо за одягнену сьогодні ВИШИВАНКУ.

Одягайте їх частіше, бо ви в них такі гарні!!!

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by