Святкуємо День Європи одночасно з країнами ЄС!

Напередодні Дня Європи у нашому закладі освіти для учнів 8-10-х класів було проведено годину спілкування “День Європи в Україні”. Діти більше дізналися про це свято, яке указом президента України від 8 травня 2023 року встановлено щорічно відзначати 9 травня спільно з державами Європейського союзу. Переглянули відео про історію свята та традиції його святкування. Також дізналися про те, що Євросоюз має свій прапор, девіз, власну валюту і гімн. Познайомилися з основними базовими цінностями Європейського союзу, пограли в гру “Вгадай прапор європейської країни”. Познайомилися з країнами які входять до складу ЄС. І на завершення пройшли вікторину із якої дізналися про те, що 23 червня 2022 року відбулася історична подія – Україна отримала статус кандидата на членство у ЄС.  Віримо в те, що вже незабаром Україна із кандидата у члени Євросоюзу стане його повноцінним учасником!

У 8 класі (учитель історії Сєрокуров Д.П.) було проведено виховну годину “Україна – це Європа”. Учні дізналися  про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього. Після Другої світової війни Європа лежала в руїнах. Для економічного відновлення варто було забути про історичну ворожнечу, зокрема між Францією та Німеччиною, та почати спільними зусиллями будувати єдине майбутнє. Восьмикласники з цікавістю відповідали на питання вікторини “День Європи”. Учні наголошували, що ми українці, живемо в центрі Європи й відчуваємо себе її часточкою. Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.

У 4-а класі сьогодні, 9 травня було проведено урок – подорож у формі квесту “Галопом по Європі”. Поговорили з дітьми про Декларацію Шумана та про “шість китів”, які є втіленням базових цінностей ЄС. Пограли в гру “Так чи ні”, познайомитися з багатьма країнами Європи та їхніми традиціями.

А в 4-б класі відбулося тематичне ранкове коло до Дня Європи:

Сьогодні, 9 травня учні 2 класу до Дня Європи переглянули мультфільм який розкриває поняття Євросоюз, чому Україна прагне вступити до цієї дружньої спільноти, цінності європейця. А на уроці дизайну і технологій виготовили виріб до цього дня.

Вчителем англійської мови Ковальовою Інною Валеріївною сьогодні ж, було проведено ряд заходів до Дня Європи в 5, 8, 10 та 11 класах. В п’ятому класі пройшла вікторина і фоточеленж “Прапори Європейських країн”, в 8 та 10 класах віртуальна подорож країнами Європи, учні 11 класу презентували Європейські країни, яку отримали, покрутивши “Колесо Фортуни”.

До Дня Європи Освітній центр Верховної Ради України провів спеціальний онлайн-урок, на який зареєструвалися більше 50000 учасників!!! І 30 учнів та учениць 9-11 класів нашого ліцею із задоволенням долучилися до цього заходу.


Справжнім сюрпризом для всіх стало відеозвернення Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка, в якому він розповів про конкретні кроки, які робить Парламент задля досягнення такого омріяного членства нашої держави в ЄС.


Також до відкриття заходу долучилася Віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк, яка тепло привітала учасників зі святом. А лекторка, Наталя Немилівська, консультантка з Американських Рад з міжнародної освіти, розповіла багато фіктів про Європейський Союз, віхи співпраці Україна-ЄС, як ЄС підтримує Україну і т.д.


Ну і не обійшлося без змагань! У вікторині на знання про Європейський Союз змагалися 2000 учасників, серед них і дві наші учениці Рикуш Ярослава (11 клас) та Яна Россоха (9клас). Дівчата достойно представили наш освітній заклад.
Ми неймовірно вдячні організаторам уроку за те, що сьогодні змогли більше дізнатися про передумови виникнення цього свята, довідатися більше про особливості Європейського Союзу та надвагому для всієї Європи подію – першого кроку до створення ЄС!
Ми дуже тішимося такими заходами, адже вони вкотре підтверджують нашу єдність!

Посилання на онлайн-урок для тих, хто хоче повторити матеріал:

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by