Пам’ятаємо та шануємо!

Сьогодні, 8 травня, Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – вперше разом із країнами Європи. Ідуть роки, але ІІ світова війна не забувається. Знову і знову озивається вона у свідомості поколінь, тривожить уяву, змушує замислюватися над трагедією і подвигом нашого народу.
На ранковій зустрічі учні 3 класу вирушили у подорож в минуле, дізналися про страшні часи 1939-1945 років, значення слова “війна”, про її наслідки. Проговорили чому червоний мак вважається символом пам’яті жертв війни. На жаль, війна торкнулася і зараз всіх українців. Ще два роки тому наше життя було іншим, ми не знали дуже багато слів пов’язаних з війною. Щодня українські хлопці та дівчата ціною власного життя захищають нас та цілісність нашої держави. І ми дякуюємо їм та пам’ятаємо про це!

Під час ранкової зустрічі другокласники переглянули відеоматеріал до Дня памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 роки. Діти вшанували памʼять загиблих під час війни. Виготовили квітку маку – що є символом вшанування жертв усіх збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. В Україні стилізоване зображення квітки маку, яке водночас символізує кривавий слід від кулі, стало головним символом Дня пам’яті та примирення (8 травня) у 2014−2015 роках. Мак пам’яті в Україні поєднується з давнім символічним значенням цієї квітки в народній міфології та в художній літературі — зокрема і з легендами про те, що маки цвітуть там, де пролилася кров українських козаків. Дизайн розробили за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін.

У 4-а класі проводилася година спілкування до Дня пам’яті та перемоги “Пам’ятаємо минуле заради майбутнього”. Разом з дітьми вшанували пам’ять хвилиною мовчання всіх загиблих у страшні роки Другої світової війни. Учні переглянули невеликий документальний фільм, розгадували філворди.

У 4-б класі теж пройшла година спілкування до Дня пам’яті та перемоги :

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by