До міжнародного дня протидії булінгу

До міжнародного дня протидії булінгу, який відзначається 4 травня, шкільною психологинею Ольгою Мозговою були проведені години спілкування з учнями 7 та 9 класів.
В 7 класі з дітьми обговорювалися життєві ситуації, з якими зтикаються більшість школярів: стусани, словесні погрози, бойкоти, образливі коментарі вживу і в соціальних мережах, вимагання грошей або ж псування речей. За даними опитувань ЮНІСЕФ в Україні, 64% школярів зтикалися з проблемою булінгу, а 24% стали жертвами булінгу. Зараз, під час війни, коли більшість часу доводиться проводити в онлайн-форматі, більш гостро постає проблема кібербулінгу. Допомогли розібратися з видами кібербулінгу, його наслідками та важливістю реагування учасники освітнього цифрового серіалу про кібербулінг для підлітків «Що таке кібербулінг?» співачка, акторка та ютуб-блогерка Анна Трінчер та поп-діва Настя Каменських. Відомим людям молодь довіряє більше, тим паче, коли вони самі пережили подібні ситуації, тож радимо до перегляду цей освітній серіал від творців відомого додатку «Дія».

В 9 класі також розмова йшла про такий різновид булінгу, як кібергрумінг. Це онлайн сексуальне насильство і це теж є неприпустимим злочином. У переглянутому відео, який створений за підтримки ЮНІСЕФ, йдеться про реальні історії підлітків, потрапивших до рук шахраїв. Виявляється, що за приватними акаунтами можуть слідкувати аферисти і під прикриттям милої аватарки ховаються злочинці. Вони надсилають запит на дружбу, підліток додає його в друзі і ось ви вже спілкуєтесь на різні теми. Або ж такий друг з’являється в процесі спільної онлайн гри. На жаль, може так статися, що нібито ваш друг зовсім не той, за кого себе видає. Якщо дитина чи підліток «по дружбі» поділилася відвертими фото, аферист буде вимагати іще більше відвертості, шантажувати та в кінці кінців затребує гроші, погрожуючи розповсюдити ваші фото сексуального характеру. Вихід із подібних ситуацій завжди один. Не замикатись в собі, не мовчати, нічого не платити, припинити спілкування та звернутись за допомогою до батьків, вчителів, психолога, людей, яким ти довіряєш. Також, на гарячі лінії.
Учні з ОКП теж долучились до цих занять.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by