Маємо пам’ятати!

11 квітня світ вшановує пам’ять жертв, звільнених з концтаборів. Концентраційні табори були придумані одними людьми для знищення інших. Вдумайтесь в цю фразу, людина має жити для втілення мрій, планів, природньо відчувати щастя від життя, але хтось за вас вирішує, що більше ви не людина, вас треба знищити особливо жорстоким шляхом. Історики вважають, що перші концтабори створила Англія у 1899 році, також концтабори використовували інші авторитарні режими, були вони і в Польщі, і в Італії і в радянському союзі. Але найбільша жорстокість, найбільші злочини проти людства вчинялися саме в концтаборах нацистської Німеччини під час другої світової війни. Людей спалювали в пічах-крематоріях, над людьм,и ставили досліди, люди переставали бути особистостями, втрачали емоції, гідність, волю до життя.., залишався тільки болючий, жахливий, потворний, набитий на руці номер,- це все, що залишалось від людини…

Саме такі історії почули учні 10 класу на тематичній класній годині з хронік і інтерв’ю врятованих в’язнів: Онуфрія Дудка з Львівщини і киянки Анни Стрижової.
Ці люди поділилися біллю пережитого, страшні спогади залишились з ними назавжди. Але вони вижили і обрали життя, навчились професії, створили власні сім’ї .
Знаменита психотерапевтка Едіт Егер, яка сама була в’язницею концтабору, в своїй книзі «Вибір» розповідає про пережиті жахіття і доводить читачам те, що навіть у самих скрутних і нелюдських умовах людина може обрати: здатись чи боротись за своє життя. Так, побіг в’язнів з Аушвіцу, які попри постійний нагляд і знущання фашистів, по ночах робили підкоп під стіни колючого паркану, доводить, що воля до життя і мрії про майбутнє додають сил навіть у такій безвихідній ситуації.
Так, світ вшановує, світ розуміє як було жорстоко і страшно тоді, під час другої світової . Як так сталося, що зараз і досі одні люди знищують інших, росія знищує Україну?…

Вікторія Іванівна Погребняк провела захід “Ніколи знову” у 9 класі, присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів. Діти дізналися про жертв фашизму, яких утримували в концтаборах під час Другої світової війни, про один з найбільших концтаборів на території Німеччини Бухенвальд, де загинуло більше 56 000 осіб. Також дізналися про те кого утримували, це військовополонені, заробітчани, етнічні меншини, люди, які були заарештовані за свої релігійні переконання.

Та найстрашніше, що таке саме відбувається і з нашим народом, з нашими полоненими та патріотами, кожен день, прямо зараз і повсякчас.

З початком жорстокої російської агресії сотні наших військових перебувають у російському полоні в невимовно важких умовах. Вони повертаються виснажені й хворі, але незломлені.

Сподіваємося, що всі українські полонені, які зараз перебувають у російських таборах, обов’язково повернуться до своїх рідних.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by