10 років спротиву

Інформація із офіційної фейсбук сторінки Кримськотатарського Ресурсного Центру:
“Наближаються 10 роковини окупації Криму. Минає другий рік повномасштабної російсько-української війни.
Вкотре хочемо нагадати, що війна в Україні розпочалася ще у 2014 році, коли російська федерація незаконно окупувала Автономну Республіку Крим та Севастополь. Понад 10 років ми продовжуємо чинити опір. І зараз народ України починає більше об’єднуватись. Ми боролися, боремося і будемо боротися, доки не переможемо.
???? Через десять років кримські татари продовжують свою ненасильницьку боротьбу за право жити на Батьківщині, бо у них все ще болить. А чи болить вам?”
НАМ БОЛИТЬ ТАКОЖ!

До Дня спротиву Криму вчитель історії (Сєрокуров Д. П.) провів інформаційний дайджест з теми “День спротиву окупації Криму”. Учні дізнались багатовікову історію. Це місце перетину давніх цивілізацій, місце кривавих битв і славних перемог, місце древніх легенд і міфів. Вперше Крим був захоплений росією Катериною II. В 1917р. кримський народ здобув незалежність, але більшовики захопили владу. Під час Другої світової війни кримські татари були депортовані радянською владою. В 2014р. росія окупувала Крим. 26 лютого 2014 року у Сімферополі біля парламенту Автономної республіки Крим відбувся мітинг на підтримку суверенітету України і статусу Автономної Республіки Крим, організований Меджлісом кримськотатарського народу. Хоча Росія намагається висвітлити анексію Криму як «повернення Криму додому», історія півострова доводить протилежне – Крим ніколи не був російським. Крим завжди буде частиною України . Таким чином ми згадуємо та вшановуємо мужність тисяч кримців, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

20 лютого в 10 класі була проведена година спілкування “Дивимось на свою історію власними очима. Крим – це Україна!”. З чого почати спілкування з 16 річними дітьми, коли 10 років тому у них вкрали можливість вільно мандрувати своєю країною? Окупація Українського Криму росією у 2014 році – це тільки чергова сходинка агресора по відношенню до цієї землі й до корінного народу, який там проживає. Як все відбувалося 10 років тому діти дізнались з хронології подій. Страждання кримських татар глибоко і чуттєво показані у фільмі режисера Ахтема Сеітаблаєва “ХАЙТАРМА”, у перекладі з татарського ПОВЕРНЕННЯ. Так, вже не перше 10-річчя цей народ чинить опір ненависному ворогу – росії. Жахіття, які люди колишнього радянського союзу пережили під час другої світової війни, для кримських татар були іще страшнішими, бо саме радянське НКВС, через наказ Сталіна, насильно і жорстоко вивезли їх у вантажних вагонах, позбавили рідних домівок. Багато татар не вижило, багато дітей не народилось… скільки іще таку жорстокість і злочини рф світ буде спостерігати? Кримські татари і українці зараз продовжують боротьбу, виборюючи своє законне право бути вільними на своїй землі.

“Крим – це Україна!” Сьогодні 26.02.2024р., коли вся Україна відзначає 10-ту річницю Кримського супротиву, ми згадуємо той незламний дух, який з’єднав українців у відстоюванні своїх прав і територіальної цілісності. В той важливий період нашої історії, коли стояли разом, показуючи світу, що кожен камінчик кримської землі – це частина нашої національної ідентичності.
Занурившись в події тих часів учні ліцею №1 та ліцею №2 разом із соціальними педагогами Наталією Горюшко та Юлією Толстовою переглянули відео, де Кримський супротив став символом нашої вольової боротьби за свободу і незалежність. Він нагадує нам про те, що навіть у найтемніші часи український народ здатен на великі справи, коли має справу з правдою та справедливістю.
Ми не забуваємо тих, хто вистояв на передовій боротьби, проявивши мужність і відданість ідеалам, за які вони вірили. Їхній подвиг завжди буде в серцях українського народу.
Тільки разом, об’єднавшись і спираючись на нашу внутрішню силу, зможемо подолати всі перешкоди на шляху до вільної, справедливої і незалежної України. Нехай Кримський супротив завжди буде нагадувати нам про наші принципи і цінності, за які готові боротися, незалежно від того, які випробування нам доведеться зустрічати на нашому шляху.

 «Спротив триває!» – такими словами завершилась година спілкування в 7 класі, присвячена Дню кримського спротиву проти російської окупації. Мітинг 26 лютого став символом опору, що триває вже десять років. Кримські татари не визнали окупації та інших порушень прав людини й норм демократії, за якими живе цивілізований світ. Пліч-о-пліч з українцями вони в складі ЗСУ боронять незалежність нашої держави та звільняють українську територію. Крим – частина України, і вона буде звільнена від окупанта.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by