Є МОВА – Є УКРАЇНА!

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.  У цьому впевнилися учні,  удосконалюючи знання про мовні одиниці на уроках рідної мови.

На  Уроці  культури мовлення  з теми «Уживання ступенів порівняння якісних прикметників, плеоназми» шестикласники ліцею розширили знання  про вживання ступенів порівняння якісних прикметників, редагували речення з помилками, дізналися, що таке «плеоназми» та як вони порушують правила українського мовлення. Учні виконали вправи: «Конструювання», «Перетворювач», «Я редактор». Працювали активно й старанно, виправляючи чужі помилки та обіцяючи не допускати власних.

 Учні 5 класу працювали з текстами про мову, складали «сенкани», «хмаринки слів» та «асоціативний кущ». Більшість дітей охарактеризували українську мову так: співуча, рідна, милозвучна, барвінкова, чиста, незламна.

Учні 9-11 класів долучилися до  історико-філологічної  онлайн-гри «За сімома печатями-6», яку проводив  Горлівський  інститут  іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (м. Дніпро). Тематика й зміст запитань  стосувалися  української мови і літератури, зарубіжної літератури та історії України. Учні,які набрали більше 50 балів, будуть нагороджені дипломами.

Будемо чекати на сертифікати та дипломи.

У Міжнародний день рідної мови, семикласники взяли участь у мовознавчій вікторині «Як український соловейко мандрував світом», присвяченій запозиченим словам. Розгадуючи загадки, ребуси, анаграми, учні розширили уявлення про те, які слова прийшли в нашу мову з інших та які українізми побутують у країнах Європи.

В 4-б класі пройшла година спілкування «Без мови немає народу», з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови. Учні пригадали про заснування цього свята, висловлювали свої думки, що для кожного означає вислів «рідна мова». Виконували завдання мовного квесту «Мова – диво калинове», що спонукає бажання вивчати рідну мову.

У 4а класі була проведена година спілкування до Міжнародного дня рідної мови! Діти познайомилися з історією виникнення свята, перевірили знання з української мови, виконавши цікаву вікторину “Знавець рідної мови”, розгадували загадки, дізналися цікаві факти про рідну мову.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by