Крим – це Україна!

Цьогоріч виповнюється 70 років приєднання Криму до України, точніше – Кримської області РРФСР до складу Української РСР. 5 лютого 1954 року відбулося засідання ради міністрів РРФСР, на якому прийнято постанову про передачу Криму до УРСР. А 19 лютого того ж року президія Верховної Ради СРСР видала відповідний указ.

Ця подія породила чимало міфів та непорозумінь. Давайте розіб’ємо кілька з них:
???? Міф 1: Крим був «подарований» Україні.
???? Правда: Передача Криму була рішенням Верховної Ради Радянського Союзу, яке мало політичні мотиви та ставило за мету зміцнення економічних та культурних зв’язків між республіками СРСР.
???? Міф 2: Передача Криму була незаконною.
???? Правда: Рішення про передачу Криму було внутрішньополітичним актом СРСР, який не суперечив Конституції та законам того часу. Більше того, процес приєднання Криму до України тривав не 1 день, а понад пів року і пройшов усі передбачені тодішнім законодавством етапи.
???? Міф 3: Крим завжди був російським.
???? Правда: Історично, Крим був населений різними етнічними групами та був під владою різних держав протягом віків. Його статус змінювався від періоду до періоду. За дослідженнями історика Сергія Громенка, з 1783 по 1954 рік Петербург і Москва контролювали Крим, що складає 171 рік. Ураховуючи час окупації, цей період скоротився на 3,5 роки. Таким чином, фактична присутність Росії в Криму становила 168 років або 5,6% від усієї писемної історії Криму, яка охоплює період з IX ст. до н.е. до XXI ст. Результати такого аналізу свідчать про те, що «російський Крим» не виглядає дуже впевнено на фоні існування Кримського ханату (1441–1783 рр.), який існував протягом 342 років.
Сьогодні ми вшановуємо 70-річчя з дня, коли Крим став невід’ємною частиною України. Це нагадує нам про важливість правдивої інформації та відмову від міфів та спекуляцій. Нехай ця річниця стане нагадуванням про нашу єдність та незалежність.
Крим – це Україна! ????????
Так воно було, так воно і буде!
У 5 класі 19 лютого відбулася година спілкування “Крим це Україна!”. Діти здійснили відео подорож по Кримському півострову, дізналися про його природу, історичні місця, архітектурні пам’ятки та улюблені місця відпочинку. Також, учні дізналися як здійснювалася незаконна окупація АР Крим та м. Севастополя у 2014 році та, як українці та кримські татари здійснюють спротив аксії Криму.

 70 років тому до складу УРСР передали Крим, зруйнований війною і спустошений депортаціями. Учні 11 класу під час години спілкування (вчитель історії Сєрокуров Д.П.) поглибили знання про передання Кримської області до складу УРСР та соціально- економічну інтеграцію Кримського півострова з Україною, визначили співвідношення міфів та реальності в перебігу історичних подій ,зрозуміли як вміти протидіяти російській пропаганді.

 Запрошуємо до онлайн галереї на виставку малюнків учнів нашого ліцею

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by