Ранкове коло 12 лютого

11 лютого відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Цікаві факти про цю дату розповіли сьогодні на ранкоковому колі шестикласники.

Це нове свято було затверджено у 2015 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.

Свято засновано “для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат”.

На портретах “видатних науковців” у шкільних чи університетських кабінетах ми бачимо переважно чоловіків. Історія жінок-науковиць – це не просто історія досягнень. Це історія спротиву та боротьби, історія, що існує “незважаючи на”.

Ми переглянули плакати, створені графічною дизайнеркою Софією Желізною, які привертають увагу до ролі жінки в науці. Дізналися про жінок-науковиць світу та України, їх внесок у розвиток науки.

Деякі цікаві факти про жінок у науці:

  • За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки
  • В Україні серед науковців – 45% жінок
  • Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу

Жінки почали займатися наукою ще з давніх часів, зокрема, Гіпатія Олександрійська (математика, астрономія, механіка) 370-415 рр. була однією з найвидатніших вчених свого часу.

Дякуємо класному керівнику й учням 6 класу за цікаву та пізнавальну інформацію.

Ми ще раз переконалися, що незважаючи на перешкоди, жінки від 300-х років нашої ери і до сьогодення своєю працею доводять, що жінка може ВСЕ!

Ольга Іванівна Богданова, заступниця директора з НВР повідомила присутніх про те, що 12 лютого відзначається День червоної руки Міжнародний день боротьби з використанням дітей-солдатів. Це день пам’яті дітей, які змушені брати участь у війнах. Його метою є припинення практики призову неповнолітніх до лав армій і збройних формувань, які через це позбавлені нормального дитинства.

Також ми дізналися про здобутки ліцеїстів у конкурсі та почули плани на найближчі тижні.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by