Наші вітання тобі, Україно!

22 січня 2024 року – 105 річниця Акту Злуки. Відзначення Дня Соборності, вшанування Акту Злуки – це прагнення зберегти пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності та соборності.Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу. Коли ми, з різних регіонів, разом працюємо, боремося з окупантами, створюємо знакове і важливе, адже ціль у нас спільна: незалежна, демократична і соборна Україна!

Ліцеїсти завчасно готувалися до цієї визначної дати – власноруч створювали вітальні листівки, які ми зібрали та об’єднали у Арт галереї. І сьогодні, 22 січня представили на святковому ранковому колі.

Представляємо її і вам!

А дев’ятикласники підготували інформативну презентацію про визначну дату у якій нагадали присутнім основні історичні події становлення нашої державності.

Скріншоти заходу:

До Дня Соборності України в 7 класі пройшла тематична класна година, де учні пригадали історію появи свята, його традиції. Діти розгадували ребуси, брали участь у вікторині, а висновком заходу стало те, що цей день в історії став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, мрії про незалежну, соборну державу.

П’ятикласники теж відзначили свято Соборності переглянувши тематичне відео, презентацію та пройшли тест-гру-розвагу.

Як і увесь наш народ 22 січня першокласники відзначали сьогоднішнє свято. Поняття державної соборності для першачків було нове. Тому спочатку діти попрацювали над значенням цього слова. Потім дізналися про історію та походження цього свята, про традиції та символи, притаманні цьому дню. Розгадували загадки. Презентували свої малюнки до Дня Соборності України. Прослухали урочисте звернення та побажання до усіх маленьких українців з нагоди свята. Виконували руханки “Ми – надія України” та “Буде мир над Україною!”. Хвилинкою мовчання вшанували пам’ять воїнів, що віддали своє життя за єдність та незалежність нашої країни. Перебіг заходу у ПРЕЗЕНТАЦІЇ:

22 січня в 4-б класі проведено виховну годину «22січня – День Соборності України». Діти пригадали історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття Соборності України та складали асоціативний ланцюжок до слова «Соборність». Учні  із задоволенням давали відповіді на запитання тест-гри-розваги « Ми – це Україна». По завершенню заходу вихованцям  було запропоновано виконати завдання квесту «Квітуча Україна – країна моя».

Година спілкування до дня Соборності України відбулася і в 4-А класі

«Захід, схід – одна країна! Це – Соборна Україна!»
Свято Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно – Української Народної Республіки, що відбулося в 22.01.1919 році. З метою формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України на базі Лиманського ОКП № 2 пройшов ряд заходів.
У День Соборності головною традицією є побудова «живого ланцюга». Найперший українці створили 21 січня 1990 року. Тоді «живий ланцюг», в якому взяли участь 450 тисяч осіб, зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ. Діти ліцею № 1 та ліцею № 2 на перерві створили «живий ланцюг» тримаючи в руках зображення України з написами різних міст нашої держави.
Соціальними педагогами Юлією Толстовою та Наталією Горюшко була проведена виховна година на тему «Захід, схід – одна країна! Це – Соборна Україна!», під час якої школярі дізналися про історію виникнення свята, пригадали українські державні символи, національні пам’ятки України, пограли в українські народні ігри. Учнями ліцеїв та соціальними педагогами була оформлена тематична виставка малюнків.
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб!

Відзначили свято й інші класні колективи:

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by