16 днів проти насильства. Продовження.

 1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними коровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли, нажаль, статевий акт незахищений та досить травматичний. Способи захиститися від ВІЛ є, вони доступні, безкоштовні, не потребують багато часу, а лише Вашого свідомого рішення.

За умови регулярного тестування на ВІЛ можна буде вчасно дізнатися про ВІЛ-позитивний статус та якомога раніше розпочати лікування — антиретровірусну терапію. А вона своєю чергою рятує життя.

Шкільна психологиня Ольга Мозгова спільно з представницями учнівського самоврядування, ученицями 9 класу Яною Розсохою та Мирославою Найдою провели  пізнавально-інформаційний захід у 9 і 10 класах на тематику ВІЛ/СНІДу. Тема викликала жвавий інтерес у молоді, бо на початку  заняття у більшості дітей виявився низький рівень обізнаності. І як сказав один із героїв запропонованого сюжету, який, до речі, має статус ВІЛ інфікованого, в школі дійсно дуже мало приділяється уваги сексуальній освіті. Це не тільки  про статеві відносини. Це і пологи, і гетеро сексуальність, навіть медично-профілактична освідченість. Бо краще знати і упередитись, ніж потім лікувати доволі складну і підступну хворобу, яка з вірусу перетворюється на синдром імунодефіциту.

У переглянутих відео молоді люди дізнались про наявність ВІЛ/СНІДу  у дитячому віці, у  8 і 11 років  відповідно. Тож  дійсно, не тільки громадським організаціям, небайдужим активістам, а й у школах треба розповідати про цю хворобу. І дійсно, діти наприкінці уроку більше розібрались в темі, з вікторини дізнались які існують міфи про ВІЛ/СНІД, які шляхи передачі інфекції дають 100% результат, а які шляхи безпечні. Також дітям було цікаво дізнатись історію виникнення інфекції, які відомі люди померли від неї та як саме і в яких спеціалізованих кабінетах зараз можна здати нескладний тест для перевірки наявності інфекції, яке безкоштовне лікування – антиретровірусну терапію надає держава. Сподіваємося, що отримані знання вбережуть вас від такої небезпечної хвороби. Бережіть себе, залишайтеся здоровими!

В 11 класі представницями учнівського самоврядування, ученицями 9 класу Яною Розсохою та Мирославою Найдою теж було проведено інформаційну годину до Дня боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Розповіли про способи зараження, наслідки і лікування цієї страшної хвороби, як можна уберегтися і не допустити її поширення.

Більше корисної та дієвої  інформації з даного питання ви можете отримати у наступній статті

5 грудня- Всесвітній день волонтера. Міністерством інформації у 4х і 6 класах було продемонстровано відео, після перегляду якого поспілкувалися з учнями про те хто такий волонтер, як він допомагає людям та як стати волонтером.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by