Як не стати жертвою домашнього насильства

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.
Сьогодні 29 листопада для учнів ліцею № 2 та ліцею № 1 відбулась профілактична бесіда “Домашнє насильство”, яку провели інспектора сектору ювенальної поліції відділу превенції Краматорського РУПГУНП в Донецькій області, а саме: лейтенант поліції Вікторія Гігінарє, старший лейтенант поліції Ярослав Шерстюк, старший лейтенант поліції Микита Чубучний, майор поліції Владислав Грицай. Також до заходу долучився провідний психолог Лиманського міського центру соціальної служби Андрій Бобров.


Під час заходу школярі усвідомили, що не треба миритися з принизливим і жорстоким поводженням чи боятися говорити про це. Не слід вдавати, що нічого не відбувається, і надіятися, що все минеться. Варто докласти максимум зусиль, щоб вирватися із замкненого кола, а тим, хто поруч, – родичам, друзям, сусідам – треба простягнути руку допомоги, бо коли мова йде про домашнє насильство, мовчання означає співучасть.
Отже, щоб уникнути домашнього насильства і дітям і дорослим потрібно засвоїти кілька порад щодо поліпшення мікроклімату в родині. Насамперед, намагайтеся робити зауваження одне одному лише наодинці, тактовно і делікатно. Не провокуйте конфліктні ситуації. Зупиніться у гніві – розумний не той, хто правий, а хто своєчасно припинив сварку. Умійте робити крок до примирення. Не забувайте дякувати за найменшу послугу. Частіше ставте себе на місце своїх домочадців. Запам’ятайте, що ваші рідні дивляться на світ своїми очима. Безперечно, інакше ніж ви.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by