Вшановуємо пам’ять

Щороку в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932–1933 років. Пам’ять загиблих не просто від голоду внаслідок неврожаю, природного лиха, а жертв цілеспрямованого сталінського геноциду українців.
Сьогодні на уроці “Я досліджую світ” учні 3 класу обговорили яке значення має сьогодні хліб на столі,чому його треба поважати та берегти, дізналися історичні факти 1932-1933 років,а саме страшні часи Голодомору. В пам’ять мільонів загиблих українців діти виготовили квіточку “Незабудьку”.

На виховну годину присвячену 90-й річниці Голодомору, проведену  у 5 класі, завітала поетеса Міла Василенко, яка є членкинею Конгресу Літераторів України, Всеукраїнського літературного об’єднання Письменники Бойківщини, Літературного об’ єднання “Промінь” і бабусею нашої учениці Полупан Софії. Поетеса прочитала свій вірш до річниці голодомору, на який її надихнула зустріч з жінкою, яка все це пережила. Діти слухали вірш затамувавши подих. Також поетеса розповіла про українських авторів, які писали на цю тему і які твори ще можна почитати про цю страшну трагедію українського народу.

24 листопада в 4-б класі до Дня пам’яті жертв Голодомору проведено виховну годину  «Україна пам’ятає». Учні послухали розповідь про ті лихі часи,  переглянули відеопрезентацію  та  мультфільми: “Голодний дух”,  «Історія про дівчинку, яка наступила на хліб». Пригадали прислів’я про хліб.  Познайомилися з рослинами, які люди використовували в їжу в ті лихі часи. В кінці заходу дітям було запропоновано виготовити  аплікацію «Колосок пам’яті».

День Голодомору – це пам’ятна дата, що вшановує пам’ять про страшну трагедію, що сталася в історії України в 1932-1933 роках. В цей період мільйони людей загинули від штучно спровокованого голоду, який був наслідком політичних рішень та колективізації, здійснених радянським режимом. День Голодомору відзначається щорічно в Україні та серед українських спільнот за кордоном 4-ту суботу листопада.
По всій Україні проходять меморіальні заходи. Лиманський освітньо консультаційний пункт № 2 разом з соціальними педагогами Юлею Толстовою, Наталею Горюшко та учнями ліцею № 1 та ліцею № 2 теж не лишився осторонь і приєднався до вшанування пам`яті тих, хто загинув через голод.
Протягом заходу учні поглибили знання про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки, згадали тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробовування голодом.
Під час проведення діти, затамувши подих, слухали розповідь про жахливі роки Голодомору в Україні, як тоді довелося людям виживати.
Учасники переглянули карту України, знайшли області, де Голодомор переживали найтяжче.
Школярі виготовили “Незабудьки пам’яті” та прикріпили символічну квітку на карту України, в знак пам’яті про українців, які загинули внаслідок геноциду українського народу.
Також долучилися до загальноукраїнської акції “Запали свічку пам’яті”. Запаливши свічки пам’яті, які можна порівняти лише з зорями на небі, учні та соціальні педагоги вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять тих людей, які були заручниками страшних років та стали для наступних поколінь прикладом мужності та витримки.
Цей день має важливе значення для українського народу, як символ пам’яті про страждання, як виклик до збереження історії, щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому.

В 10 класі пройшов урок пам’яті до 90-ї річниці Голодомору. Страшні історичні події відгукуються гірким болем в душі кожного з нас. Неможливо уявити собі в 21 сторіччі настільки жахливі умови життя, настільки пусті полиці, пусті тарілки, неможливість у власному дворі зібрати бодай найменшого врожаю картоплі чи буряка, знайти зернячка кукурудзи чи хоча б декілька гнилих картоплин…
Не перестає вражати жорстока і злочинна поведінка радянських прибічників тієї влади, які з надмірною пристрастю втілювали курс партії на знищення людини людиною: відібрати все, заморити голодом, розстріляти за три колоска…

Учні переглянули анімаційний фільм “Голодний Дух” та відео “Історичні хроніки” та обговорили побачене.
Завжди під час обговорення таких тем ми задаємось запитанням: якими треба  бути людьми, щоб насолоджуватись такою роботою? Очевидно, зараз проти українців воюють нащадки цих радянських втілювачив курсу партії, в крові яких закладений ген жорстокості, бажання руйнувати, відбирати і знищувати. Пам’ятаємо. Не пробачимо.

23 листопада класним керівником 6 класу Федоренко Н.О. було проведено захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України» метою якого було ознайомити учнів з трагічним минулим нашого народу; вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки. Було переглянуто відеоматеріали Міністерства інформаційної політики України до Дня пам’яті жертв Голодомору. Після перегляду було проведено дискусію щодо історичних фактів про Голодомор, про кількість жертв невинних людей. Учні активно розповідали про трагічні наслідки Голодомору та факти відповідно до яких можна було б запобігти цьому лихові. Пам’ять усіх померлих вшанували запаливши «Свічу пам’яті». Також учні 6 класу прийняли участь у он–лайн конкурсі віршів та малюнків від «Донецького Палацу молоді «Юність» до Дня пам’яті жертв голодоморів Пам’ять майбутнього»

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by