Єднаймося навколо українського слова!

Запрошуємо усіх бажаючих спільно взяти участь у радіодиктанті національної єдності 2023.

Його авторкою стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. А читати диктант буде актор Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі “Довбуш”.

Цьогоріч захід вперше відбудеться в нову дату – 27 жовтня об 11:00 — у День української писемності та мови.

З кожним роком радіодиктант, що був започаткований у 2000 році командою Українського Радіо, збирає все більше учасників. Торік його писали понад півмільйона людей з різних точок світу. Пишуть диктант національної єдності не скільки заради перевірки грамотності, скільки для згуртування довкола рідної мови. Під час війни така подія набуває ще більшого значення: диктант пишуть в укриттях і бомбосховищах, на фронті та в освітніх закладах, за кордоном і навіть в антарктичній експедиції. Тож долучайтеся до радіодиктанту, щоб укотре продемонструвати нашу національну міць!

Суспільне Мовлення транслюватиме диктант у п’ятницю, 27 жовтня з 11:00 до 12:00 за київським часом на різних платформах:

Ви можете приєднатися у будь-який із цих способів і писати диктант наживо, або пізніше, прослухавши в записі. Врахуйте: якщо хочете, щоб вашу роботу перевірили, ви маєте встигнути надіслати організаторам сканкопію (фотографію) свого диктанту електронною поштою впродовж доби. Якщо надсилатимете паперового листа, то це потрібно зробити в цей самий день, 27 жовтня. Адреси та докладні умови перевірки оголосять під час прямої трансляції.

Текст диктанту зазвичай оприлюднюють наступного дня, тож ви зможете зробити самоперевірку й дізнатися, чи припустилися помилок. Остаточні результати та імена переможців організатори оголошують у грудні.

 Як підготуватися до радіодиктанту 2023

Торік жоден з учасників не написав диктант єдності без помилок. Переважно через те, що він виявився складним щодо пунктуації. Тож є сенс пригадати правила та потренуватися. При підготовці до радіодиктанту 2023 та й загалом для вдосконалення своєї української ви можете використовувати такі ресурси:

Джерело:

https://www.education.ua/news/2023/10/17/yednaimosia-navkolo-ukrainskoho-slova-radiodyktant-2023/

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by