З Днем партизанської слави!

22 вересня щорічно відзначають День партизанської слави України. Раніше в це свято згадували здебільшого партизанів Другої Світової війни, але, починаючи, з 2014 року, та в 2022-му багато партизанів з’явилося і серед наших сучасників. Ці відважні люди протистоять озброєним солдатам на тимчасово окупованих Росією територіях, щоб якомога швидше наблизити нашу перемогу.

Українські партизани та цікаві факти про них

Під час Другої Світової війни на українських територіях у тилу нацистів діяло близько 200 тисяч партизанів. Серед військовослужбовців партизани були як серед Червоної Армії, так і серед УПА. Радянська пропаганда часто замовчувала подвиги українських партизанів, а вони, між тим, завдавали великих втрат армії Гітлера, сприяли швидкому просуванню радянської армії та деокупації українських міст:

  • Під час Другої Світової українським партизанам подекуди доводилося боротися не лише з солдатами Третього Рейху, а й із радянськими партизанами, які намагалися придушити українських повстанців. Радянські партизани шукали націоналістів серед українських.
  • Партизани зробили великий внесок в українську культуру. Про партизанський рух складено чимало народних пісень.
  • Головним центром формування партизанських загонів була Сумська область. Тут партизанам було зручно діяти через велику площу лісів.
  • Партизани здебільшого займалися прихованими диверсіями і розвідкою, але іноді вступали у відкритий бій. 2 грудня 1941 року в Чернігівській області партизани розгромили німецький гарнізон зі 100 солдатів.
  • У 1943 році понад 17 тисяч українських радянських партизанів брали участь у Битві за Дніпро. Завдяки їм вдалося обладнати багато переправ через річку.
  • Після початку повномасштабної війни з Росією українські партизани показують чудеса відваги на окупованих територіях. Вони регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі. Нещодавно кримські партизани знайшли секретний ремонтний завод в Криму, виявили секретну базу вертольотів, а маріупольські партизани  ліквідували російських загарбників.

Восьмикласники присвятили виховну годину цій пам’ятній даті. Переглянули презентацію, обговорили значення партизанського руху в умовах сьогоднішньої військової агрессії проти України.

І ранкове коло 25 вересня теж було присвячене Дню партизанської слави та на початку ми, як завжди, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання і виконали гімн.

Учениці дев’ятого класу підготували коротку, але дуже інформативну презентацію про партизанський рух в роки Другої Світової війни та в теперішній час. Дякуємо за проведення ранкового кола відповідальному 9 клас, а всім слухачам за увагу. (присутніх було близько 80 учасників)  Для всіх, хто не зміг доєднатися зранку, пропонуємо переглянути презентацію самостійно.

ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by