Дихай вільно!

Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія щороку вбиває 1,2 мільйона людей у світі та близько 13000 українців, які не є курцями та помирають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом.

Тютюн займає 3 місце за залежністю, 14 місце за фізичною шкодою та 12 місце за соціальною шкодою.

Вживання тютюну  спричиняє багато різних захворювань:

  • онкологічні захворювання різних частин тіла та органів, насамперед, ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, підшлункової залози, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки, спинного мозку та ін.;
  • хвороби дихальних шляхів та астму;
  • хвороби серцево-судинної системи, інфаркти та інсульти;
  • остеопороз (захворювання кісток);
  • катаракту (помутніння кришталика очей) та сліпоту;
  • пародонтоз (хвороби ясен);

Пасивне вдихання тютюнового диму

Якщо у дорослих до найбільш значних наслідків відносять захворювання серцево-судинної системи, то у дітей тютюновий дим, перш за все, впливає на органи дихання, а також психічну діяльність і поведінку. В Донецькій області у 2022 році серед усіх пролікованих в стаціонарі дітей віком 0-17 років перше місце посідають захворювання органів дихання – 3362 дитини – 35,9% (2021 рік 37,3%).

Окремі проблеми дитячого здоров’я  викликані  комбінованим впливом тютюнового диму до і після народження. До цієї групи патологій відносять запалення середнього вуха, синдром раптової дитячої смерті, поведінкові проблеми і труднощі, що стосуються навчання та функцій нервової системи.

В організмі людини немає жодного органу або системи, на які б шкідливо не впливав тютюновий дим і його складові частини !

 В Україні право на бездимне повітря у громадських місцях захищене Законом.

Дотримання громадянами законів є фундаментом для України, як правової держави. Наша держава нині, як ніколи, потребує здорових та сильних українців, які  будуть активно залучені до відбудови та розвитку України.  

Дбайте про захист свого бездимного середовища та турбуйтеся про здоров’я людей навколо, відмовтеся від куріння назавжди !

Небезпека вживання електронних сигарет для здоров`я.

  • При використанні електронних сигарет виробляється аерозоль (пара), що містить

гліколі, альдегіди, летючі органічні речовини, поліциклічні ароматичні вуглеводні, тютюноспецифічні нітрозаміни, метали (свинець, хром, нікель), частинки силікату,  дикарбоніли та гідроксикарбоніли тощо, які є токсичними та можуть спричиняти патологічні зміни в організмі.

  • У аерозолі (парі) є й специфічні для нього речовини (в диму звичайних сигарет їх

немає) – наприклад, гліоксаль, який є отрутою.

Кальяни більш небезпечні, ніж зазвичай вважають. Година паління кальяну завдає шкоди організму, як 100 викурених цигарок. Адже під час куріння однієї цигарки курець вдихає 0,6 л диму, в той час як курець кальяну за один сеанс куріння кальяну вдихає 74,1 л диму.

Куріння  ТВЕНів та  кальяну – небезпечне для вашого здоров’я !

Безпечного куріння не існує !!!

Турбота про здоров’я — ваш внесок у перемогу України !

В Україні існують інструменти, які допомагають людям кинути курити та позбутись залежності від нікотину. Для послуг тих, хто прийняв рішення кинути курити існують корисні ресурси:

На сайті stopsmoking.org.ua/whyto/prichini-kinuti-kuriti/ є багато корисної літератури щодо того як кинути курити.

«Гаряча» лінія – телефонний сервіс для людей, які хочуть позбутися тютюнової залежності. Для того, щоб отримати безкоштовну професійну консультацію, ви можете зателефонувати на безкоштовний номер 0-800-50-55-60.

Статті до презентацій

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by