10 вересня – Всесвітній день запобігання самогубствам

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВУ – міжнародна дата, яка відзначається по всій планеті щорічно, починаючи з 2003 року, з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі.

Вони як ті люди, які думають, що будуть щасливими, якщо переїдуть в інше місце, а потім виявляється: куди б ти не поїхав, ти береш із собою себе.

Ніл Гейман

Кількість самогубств у світі зростає щороку. В Україні статистика також невтішна. Особливо вразливими категоріями є діти та підлітки. Лише минулого року до Національної поліції України надійшло 226 повідомлень про скоєні самогубства та спроби суїциду серед підлітків. Зверніть увагу, чи немає їх у вашої дитини.
Ось кілька кроків, завдяки яким ви можете запобігти небезпеці:
?Дитина має почуватися з вами на рівних, як з другом/подругою. Це дозволить встановити довірчі, чесні стосунки.
?Зосередьте увагу на почуттях дитини, дозвольте їй розповісти про свої проблеми, якими смішними вони б вам не здавались.
?Намагайтесь побачити кризову ситуацію очима своєї дитини, ставайте на її бік, а не на бік інших людей, які можуть завдати їй/йому болю.
?Обіймайте дитину, невербальна комунікація іноді є дієвішою за слова підтримки.
?Сприймайте дитину як самостійну дорослу особистість із власним світоглядом, цінностями, переконаннями, бажаннями, вимогами
?Якщо дитина відхиляє вашу допомогу, вам слід пам’ятати, що він/вона водночас і прагне, і не хоче її. Тому для досягнення позитивного результату необхідні м’якість та наполегливість, терпіння та максимальний прояв співчуття.
Якщо ви помітили зміни в поведінці і настроях дитини, телефонуйте на Національну дитячу “гарячу” лінію 0 800 500 225 (зі стаціонарних) або 116 111 (з мобільних). Лінія працює по буднях з 12.00 до 16.00 .
Джерело:  Національна дитяча “гаряча лінія.
Суїцидальною профілактикою є і турбота про своє ментальне здоров’я. Тож , пропонуємо вашій увазі наступну статтю 

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?»

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by