8 вересня Міжнародний день грамотності

Ви вважаєте себе грамотною людиною? Впевнені? Вміння читати – лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї – це більш вагома частина вміння бути грамотним.

Грамотність – свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх – дітей, молоді та дорослих – ще не до кінця досягнута мета.
Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.
Чи страшно бути неграмотним? А що таке «грамотність»? Не виключено, що це – «ефективність» використання інформаційних даних, здатність постійно знаходити комунікаційні напрямки, творчий момент, мета якого – більш природне поліпшення якості життя.
Згідно з прогнозами, до 2030-го року, молодим фахівцям, щоб знайти роботу і бути конкурентно спроможними на ринку праці, вкрай необхідні будуть такі навички, як комунікабельність, вміння працювати в команді, здатність творчо та інноваційно підходити до вирішення поставлених завдань, а також критичне мислення.
Сьогодні, на вшанування святкової дати, шестикласники вдосконалювали свою грамотність на уроці рідної мови під керівництвом Валентини Михайлівни Пашкевич. Та навіть, представляли власні проєкти на тему “Українська мова – мова моєї країни”

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by