Наші вітання!

23 серпня, напередодні Дня незалежності, ми вшановуємо один з трьох символів суверенітету нашої держави – Державний Прапор України. Синьо-жовтий стяг уособлює нашу незалежність, є історичною пам’яттю та гордістю народу. Бажаємо злагоди, сил та натхнення, успіхів у роботі на благо нашої країни! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної, вільної, неподільної і могутньої України. Миру і процвітання нашій Державі!

Напередодні Дня Державного прапору України учні 11 класу вшановували один з державних символів -синьо- жовтий стяг.Пригадували історію виникнення кольорів прапору, де і коли він вперше замайорів . А зараз його підіймають над вільними і звільненими містами України.

Першачки закладу тільки починають знайомитися з історією рідної країни. Раніше з пізнавальних мультфільмів на платформі Тімс дізнавалися і про День державності, і про основний закон – Конституцію України. А сьгодні наймолодші школярі від мультиплікаційного бібліотечного кота Кекса почули про ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР – один з найсвятіших символів нашої країни.

Першокласники вивчили вірш про прапор, розказували його за допомогою методу мнемотехніки, виготовляли 3D аплікацію “Синьо-жовтий прапор”. А пес Патрон між виконанням цікавих пізнавальних завдань організував гімнастику для очей та патріотичну руханку. А на каналі “Виховні заходи” в Тімс діти разом з батьками могли ще переглянути пізнавальні відео до цього свята.

У 4-а класі до свята була проведена цікава онлайн -вікторина та перегляд навчального відео. Діти дізналися більше про історію виникнення нашого прапора, традиції, значення кольорів на ньому. Власноруч виготовили поробки.

У 4-б класі проведено виховну годину «Державний прапор України – святиня нашого народу».  Учні пригадали історію виникнення свята, переглядаючи відеоролик та презентацію. Відгадували загадки про прапор, давали відповіді на запитання вікторини «Прапор, що пройшов через віки».

Більше цікавих завдань для дітей розміщено на каналі «Виховна година».

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України в п’ятому класі пройшов онлай захід “З Україною в серці”. Учні працювали на дошці Padlet: відповідали на питання вікторини,дізналися про цікаві факти з історії,співали та ділилися своїми думками.

Семикласники теж долучилися до святкування Дня Державного Прапора: ознайомилися з історією синьо- жовтого символа, здійснили віртуальну подорож визначними місцями України та взяли участь у вікторині.
В рамках виховної години восьмикласникипереглянувши тематичне відео і презентацію, згадали історію та еволюцію українського прапора, а потім відповіли на питання вікторини. Дослідниками історії України встановлено, що два кольори (синій і жовтий) були стяговими ще за часів Київської держави. Невипадково акцентується увага на порядку розташування кольорів, оскільки тривалий час українські історики та геральдисти не могли зійтися на думці, як саме розташувати їх: жовтий – угорі, синій – унизу, чи навпаки. Сучасний прапор України, стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3. Вивчати історію цікаво!

У 10 класі на святковій класній годині зібралися вже майже дорослі підлітки. На питання «ким ви себе відчуваєте зараз?» лунала одна відповідь- УКРАЇНЦЕМ! Звичайно, значення державної символіки сьогодні набуває ще дорожчого і ріднішого значення. Всі українці з гордістю зустрічають звільнення наших міст від окупантів і чекають, коли ж замайорить наш жовто-синій стяг на якісь вищій точці звільненого українського міста. Неабияку радість приносять синьо-жовті прапори, які піднімають на честь наших спортсменів. Для тих, хто за кордоном – синьо-жовта стрічка чи будь яка українська символіка означає ЖИТТЯ, ГОРДІСТЬ, ПІДТРИМКА, ПЕРЕМОГА! А найприємніше коли синьо-жовтий прапор гордо майорить над рідним містом

і над нашим рідним закладом освіти – ГІМНАЗІЄЮ!!!


На відеолекторіі від заступника голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака діти послухали, яка трансформація усвідомлення значення державної геральдики, прапору та символіки для українців відбулася з давніх часів і дотепер, особливо зараз, під час війни.
Також від Донеччина ТВ діти почули і цікаві факти про історію незалежності України, яка зараз у жорстокій боротьбі здобувається ще раз.

Шевченко Ліза , Недосєка Лєра – учениці 10 класу, психолог і класний керівник 10 класу – Мозгова О.О., вчитель географії Павловський Е.О долучилися сьогодні до захоплюючого дійства в Освітньому хабі «Донеччина» – “НЕЗЛАМНІСТЬ” “Єдині, сильні, незалежні!” інтелектуального змагання до Дня Державного прапора та Дня Незалежності України для дітей, батьків і педагогів. Захід був насичений красою природи України, державною символікою, учасники взяли участь у цікавій інтерактивній вікторині і чарівному майстер-класі, разом заспівали гімн та розім’ялись на веселій руханці.
В кінці такого чудового об’єднуючого заходу були визначені найактивніших учасники. Спікер – Білоконь О.О.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by