Зміцнюймо нашу ідентичність!

День вишиванки в Україні відзначається щорічно – в третій четвер травня. Це не державне свято і в цей день немає офіційного вихідного дня. Вперше день української вишиванки відзначили у 2006 році в Чернівцях. Студентка місцевого університету запропонувала своїм друзям прийти на лекції у вишитих сорочках.
Ідею несподівано підтримали всі студенти університету та викладачі. Кілька років свято відзначали тільки в Чернівцях, а потім традиція почала поширюватися в інших містах України.

Підтрумуємо цю традицію і ми, ГІМНАЗИСТИ!

Але сьогоднішній День вишиванки збігається із дуже скорботною датою для всієї гімназійної родини. Саме 18 травня ми побачили, як палає наша рідна школа. Школа, яка вистояла у роки Другої світової війни, вистояла в 2014 році була зруйнована російськими ракетами вщент цього дня.

Минув рік, але БІЛЬ не пройшов, з’явилася НАДІЯ!

Ми віримо у відбудову ГІМНАЗІЇ і віримо у наше спільне світле майбутнє!

Підтримують та зміцнюють цю НАДІЮ наші УЧНІ.

От, як найменші – ПЕРШОКЛАСНИКИ 

І ДРУГОКЛАСНИКИ

І ТРЕТЬОКЛАСНИКИ

До Всесвітнього Дня Вишиванки в 3-б класі проведено годину спілкування «День вишиванки єднає українців». Діти пригадали історію винекнення свята, переглянувши відеоролик. Давали відповіді на запитання відеовікторини, виконували творчі завдання.
На каналі «Виховна година» для учнів розміщено цікаві інтерактивні вправи

І НАШІ учні, що зараз перебувають у рідному місті ЛИМАНІ

Сьогодні учні ОКП долучилися до святкування Всесвітнього дня вишиванки. Вони здійснили невеличкий екскурс в історію походження вишиванки, дізналися про започаткування цього свята, особливості вишиванок різних областей України та цікаві факти про вишиванки. Також стали учасниками вікторини “Що ти знаєш про вишиванку”.

І ЧЕТВЕРТОКЛАСНИКИ

Справжній ДЕНЬ ВИШИВАНКИ пройшов сьогодні у 4 класі. Четверокласники, класний керівник і деякі батьки, не зважаючи на дистанційний формат заходу, одяглися у вишиті сорочки. І, починаючи з Ранкового кола і на кожному уроці діти вивчали це близьке кожному українцю поняття “вишиванка”. Під час уроку ЯДС, який носив назву “Досліджуємо код української нації – вишиванку”, обговорювали легенду про виникнення вишиванки в українців, знайомилися з історією і походженням цього свята, дізнавалися про зашифровані в орнаментах імена та знаки. Щоб закріпити вивчене, відповідали на запитання цікавої вікторини. На уроці української мови “плели орнамент” із творчих вправ, повязаних з вишиванкою. Навіть на математиці учні виконували Діагностувальну роботу “від Іванка та Марійки в вишиванках”. З оповідання відомої модельєрки Оксани Караванської “Вишиванка” на уроці літературного читання четверокласники дізналися про особливості оздоблення сорочок у різних регіонах України. А на образотворчому мистецтві вже самостійно прикрашали макети паперових вишиванок. А на каналі Виховні заходи четверокласників ще чекають цікаві відео та інтерактивні завдання до Дня вишиванки. Бо, як сказано було в одному з переглянутих сьогодні відеороликів: “Вишиванка – оберіг для українців і вишите відновлення країни”.

І, як завжди розповідають про свій день у презентації

І П’ЯТИКЛАСНИКИ, ШЕСТИКЛАСНИКИ, ВОСЬМИКЛАСНИКИ і ДЕСЯТИКЛАСНИКИ

Вікторина  до Всесвітнього дня вишиванки  проведена у 5 класі: учні перевіряли свій рівень знань щодо  історії свята. Восьмикласники на текстах про українські традиції та історію свята  узагальнили вивчене з теми “Синтаксис. Пунктуація. Відокремлені члени речення”.

6 клас на уроці української мови, узагальнюючи знання з теми “Займенник”, познайомилися з  текстом “Історія вишиванки” та поділилися враженнями від свята.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by