26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська трагедія. Пройшло тридцять сім років з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. І вже  37 років цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і хворіє серце, тому що знає – не на добро це, не на життя.

26 квітня в 3-б класі проведено тематичне ранкове коло «Чорнобиль – біль і трагедія українського народу». Учні переглянули відео-презентацію, під час якої пригадали ті трагічні події, що відбувалися у квітні 1986 року на Чорнобильській АЕС. Переглянули  мультфільм «Книга-мандрівка. Україна. Чорнобиль».

У квітні 1986 року, радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

На каналі «Виховна година учням запропоновано розгадати інтерактивний кросворд в анаграмах «Чорнобиль», який пропонуємо і вам:

Аналогічний захід відбувся і в 2 класі:
Четвертокласники теж відзначили пам’ятну дату. Спочатку учні дізналися про винахідників, що подарували світу атом та атомну енергію, ознайомилися з наслідками техногенної катастрофи, згадали героїв, що ліквідовували наслідки катастрофи та повторили правила радіаційної безпеки.
Перебіг заходу у презентації:
Інформаційна двадцятихвилинка у дев’ятикласників.

Сьогодні 37 річниця Чорнобильської трагедії. Біль і жах в історії людства, тому що загинуло багато живого на Землі: люди, тварини, ліси, поля, водойми… Розпад деяких продуктів атомної енергії продовжується і зараз, наносячи шкоду навколишньому середовищу. Злочинна поведінка радянської влади у ті трагічні дні тільки збільшила кількість людських жертв. Завдяки тому, що багато людей віддали свої життя при ліквідації наслідків страшної катастрофи, вдалося врятувати ЛЮДСТВО І ПЛАНЕТУ.

26 квітня 1986-й на Чорнобильській АЕС пролунало два вибухи. Спалахнув реактор у якому на той час знаходилося близько 200 тонн урану. Крізь зруйновану обшивку радіактивні речовини вирвалися назовні отруюючи все живе в радіусі багатьох кілометрів. Перші пожежники, які прибули гасити полум’я не мали спеціальних засобів захисту. Усі вони в результаті отримали високі часто смертельні дози радіації. Саме завдяки вогнеборцям які пожертвували своїми життями вдалося запобігти водневому вибуху, що міг відбутися якби реактор продовжував палати. Першими, хто відчув на собі наслідки цієї катастрофи були працівники станції та рятівники.

Дивіться нижче у відео, як стався вибух з наукової точки зору (ЗМОДЕЛЬОВАНИЙ СУЧАСНИЙ РОЛИК) та історичні кадри жахливих подій.

У цьому відео на простому рівні розбираються і аналізуються причини аварії на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року. Матеріали: INSAG-7

Інформаційні заходи було проведено на дистанційній платформі Тімс і в інших класах НВК:

В ОКП Лиман теж відбувся урок “Пам’яті Чорнобиля”, який було підготовано спільними зусиллями педагогів та учнів. Учні мали змогу дізнатися про історію Чорнобильської трагедії, розглянули екологічні аспекти цієї техногенної катастрофи, запалили свічки пам’яті за загиблими ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Також діти переглянули навчальне відео.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by