Загальношкільна тематична хвилина «Наша пісня урочиста, прославляє та вшановує народ»

10 березня в нашій державі відзначають День Державного Гімну України. Це свято було затверджене 7 грудня 2021 року Кабінетом Міністрів України. Сьогодні його впізнають і шанують в усьому світі.

Гімн – наш символ незалежності, свободи, волелюбності, незламності, віри та надії. Це душа української нації. Сьогодні він, як Прапор і Герб, об’єднує українців у боротьбі з російським агресором.

Саме 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Офіційно його музичну редакцію було прийнято Верховною Радою України. Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу.

І саме 10 березня учні та вчителі нашого НВК одночасно о 9-й годині ранку, всі разом виконали гімн, чим відзначили цю державну дату та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України.

Ми знаємо, що Гімн лунатиме всією Україною і в день Перемоги над ворогом

Додатково: У перекладі з грецької мови гімн означає «святкова пісня» і є одним із символів будь-якої держави, ідентифікуючи її на міжнародних зібраннях, форумах, спортивних змаганнях.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by