Наші ВІТАННЯ!

Милі жінки, ми цінуємо вашу мудрість, доброту та терпіння, які допомагають нам долати всі труднощі життя. Ви заслуговуєте на найвищу похвалу та подяку за все, що робите для нашого світу. Цього дня ми бажаємо вам щастя, здоров’я та удачі у всіх ваших починаннях. Нехай у вашому житті буде більше яскравих моментів, нових відкриттів та знайомств. Нехай ви завжди будете оточені любов’ю і турботою близьких вам людей, а ваше життя буде сповнене сенсу і радості. Зі святом 8 березня! Бажаємо вам красивих квітів, теплих обіймів та багато усмішок.

Привітання для всіх мам від учнів 3-б класу.

 Міжнародний жіночий день, ще називають Днем боротьби за права жінок.

Читайте в матеріалі ТСН.ua, що це за свято і як його святкують в різних країнах світу.

Міжнародний день жінок: як з’явилося свято, яке сьогодні припадає на 8 березня

Починаючи від середини XIX століття, в різних країнах світу відбувалися мітинги та страйки жінок. Саме вони і стали передумовою для 8 Березня. Саме цього дня 1857 року працівниці фабрик у Нью-Йорку вийшли на демонстрацію за жіночі права. Вони хотіли отримати рівну оплату праці з чоловіками та знижений робочий день (від 16 до 10 годин). Активістки також намагалися привернути увагу суспільства до питань отримання жінками освіти, можливості голосувати й покращення умов праці. Завдяки цим демонстраціям по всьому світу почали з’являтися жіночі профслілки. А ще до універмагу на роботу вперше взяли дівчину.

Через понад пів століття (28 лютого 1908 року) знову ж таки у Нью-Йорку відбувається ще один мітинг робітниць. Тоді на вулицях міста зібралося понад 15 тисяч жінок. Через два роки після цього у Копенгагені відбулася друга Міжнародна конференція жінок, які працюють (Second International Conference of Working Women). Саме тоді лідерка жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін (Clara Zetkin) та активістка Роза Люксембург висунули ідею святкувати Міжнародний жіночий день на світовому рівні. Головною метою свята жінки назвали боротьбу за права жінок.

 В соціалістичних країнах цю ідею підтримали. Але свято спочатку припадало на кінець лютого. Лише 1975 року в ООН офіційно оголосили святкувати Міжнародний жіночий день або День боротьби за права жінок саме 8 березня. Тоді ж було запропоновано державам внести цей день до календаря своїх свят, відповідно до їхніх звичаїв і традицій.

Чому в Україні 8 Березня дарують квіти, а не проводять демонстрації за рівні права

Чому ж у сучасній Україні святкування Міжнародного жіночого дня зводиться до подарунків, а не до боротьби за права жінок? На жаль, історія замовчує, коли і чому на зміну ходам та демонстраціям прийшла букетно-цукеркова традиція святкування 8 березня. Дехто вважає, що головна причина — у свідомій та послідовній політиці Радянського Союзу, де, незважаючи на видимість підтримки права жінок, вже у 30-х роках скасували всі жіночі відділи, які займалися освітою, агітацією та допомагали боротися за права жінок. Поступово навіть із листівок зникла основна тематика свята, а її замінили оспівуванням весни, жіночої краси, материнства тощо. Цим свято стало більше схожим на День матері в інших країнах.

Останніми роками, на щастя, почав поступово відроджуватися істинний сенс цього свята. Сприяють цьому різноманітні програми міжнародних та громадських організацій.

8 Березня в світі: як і де святкують

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by