Рік СПРОТИВУ та НАДІЇ

24 лютого 2022 року для багатьох українців стало початком нового життя – без спокою, здоров’я, домівок, родинного затишку, друзів та рідних. Але водночас – ці події стали поштовхом до єднання українського народу. Українці своїм прикладом продемонстрували усьому світові свій сталевий характер та незламність. Але ціна цього доказу була страшенно велика – десятки тисяч загиблих, сотні тисяч зруйнованих будівель, міста-привиди…. У наших серцях назавжди залишиться той самий мирний Маріуполь – місто Святої Марії, веселий Харків – студентське місто, славетне Запоріжжя – Батьківщина козаків, Ірпінь – місто молодих сімей та на жаль це не все…. Дуже багато української землі вразили ворожі ракети.

Усі українці сподіваються, що скоро до нас усіх завітає мир, де будуть панувати добро, злагода та щастя.

24 лютого. Ця дата назавжди залишиться у пам’яті українців найстрашнішим днем. Але рік повномасштабної війни став Роком незламності для нашої країни. Тому четверокласники, передивившись мультфільм “Добро перемагає!” і проаналізувавши інформацію про вторгнення сусідньої держави у нашу країну, зробили висновок: ця війна – найбезглуздіша і найнепрецендентніша з війн. Вона принесла багато горя нашому народу. Але ми вистояли!

Діти обговорювали, хто і як допомагає Україні, який внесок у наближення Перемоги роблять навіть діти. Вклонилися нашим воїнам ЗСУ, подякували волонтерам та іншим країнам-спонсорам. Деякі розказали про те, як самі збирали гроші для ЗСУ, продаючи власні вироби, миючи машини, приймаючи участь у конкурсах Алаба, внески за які теж ідуть на допомогу нашим захисникам. Поділилися фото малюнків, що увійдуть до збірки віршів Мили Василенко “Війна очима дітей”. Познайомилися з декількома психологічними вправами, що допомагають зняти напругу і стрес у незвичайних ситуаціях. Наприкінці зробили висновок: країна вистоїть, Перемога буде за нами!

Учні 9-го класу прослідкували хронологію подій, що відбувалися в нашій країні з минулого року до сьогодення, переглянувши презентацію “365 днів незламності”. Поспілкувалися та розповіли про свої спогади та висловили свої почуття і переживання.  Вшанували пам’ять загиблих у цій страшній війні.

До річниці початку війни в 11 класі було проведено тематичний урок з англійської мови «Проблеми сучасного світу», на якому учні  говорили про те, чи стає світ кращим, про причини війн і катастроф. А також було проведено годину спілкування, на якій ми переглянули і обговорили документальні фільми, пригадали як почалася ця війна і те, що трапилося за цей рік, як війна змінила їхнє життя і їхнє ставлення до життя. Кожен поділився своїми переживаннями і своїми надіями.

До річниці від початку повномасштабного збройного вторгнення  російської федерації на територію України в 3-б класі було проведено тематичне ранкове коло «Рік незламності». Діти переглянули відеопрезентацію «Рік незламності». Давали відповіді на запитання:  «Який він наш воїн?», «Хто такі  волонтери?». Прочитали «Поради від захисників» про правила поводження у надзвичайних ситуаціях.  Пригадали музичні твори, що стали символами незламності України.

На каналі «Виховна робота» учням запропоновано зробити голуба – сивол миру, в техниці оригамі.

  Рядки зі  звернення вчителя до учнів 5 класу під час виховної години “Рік незламності”:
“Україна – це отча земля, рідний край, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки.
70 років ми не знали війни. Наш народ пишався тим, що у буремні переломні моменти, Україні вдалося зберегти мир. Ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер майже кожну родину опалило полум’я військових подій.
Сьогодні 24 лютого 2023 року. Сьогодні рівно 365 днів війни, 365 днів незламності, 365 днів болю, 365 днів сліз, 365 днів втрат, 365 днів віри, надії.
Із 24 лютого життя кожного українця кардинально змінилося. Вже тих планів, задумів і сподівань, які були в кожного з нас до цієї дати, не буде… Із лютого змінилися цінності.
Український народ, як одне єдине ціле став на захист своєї території. Ця війна для нас священна, вона змінила не лише українців, а й увесь світ. Солдати добровольчих загонів та регулярної української армії щоденно віддають життя за кожного з нас.
Ми повинні віддати шану героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо-жовтий прапор нашої держави, на захисті якої встали справжні герої.
Давайте разом загадаємо бажання для нашої країни. І нехай вони здійсняться!”
Інформація розміщена на класних каналах 3-А та 10 класів:

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by