Нас єднає мова!

Традиційно 21 лютого у світі відзначається Міжнародний День рідної мови. Це свято запроваджено з метою сприяння мовному та культурному розмаїттю.

Для українців питання мови стоїть гостро в умовах війни. Наші захисники роблять все, щоб на території України можна було розмовляти українською мовою, зберігаючи нашу культурну автентичність.

І ми, українці маємо добре, ЗНАТИ МОВУ, ВИВЧАТИ, СПІЛКУВАТИСЯ рідною мовою бо, сьогодення довело: МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

Фоторепортаж відзначення гімназистами Дня рідної мови до вашої уваги!

В 5-му та 6-му класах Валентина Михайлівна Пашкевич провела цікаві уроки рідної мови по завершенню яких діти активно пройшли вікторину і продемонстрували гарні знання мови. Доєднатися до проходження вікторини закликають і вас!

Сьогодні в Міжнародний День рідної мови  учні Лиманського ОКП  гімназія — ЗОШ № 2 здійснили екскурс в історію рідної мови, дізналися  цікаві факти про українську мову та стали учасниками мовної вікторини. Діти дізналися багато цікавого та з задоволенням вимовляли скоромовки.

Учні 2 класу ознайомились з історією свята. Із задоволенням діти відгадували загадки про мову, утворювали прислів’я, підбирали близькі та протилежні за значенням слова, замінювали фразеологізми одним словом, відновлювали вірш М. Хоросницької  “Матусин заповіт”.

Сьогодні у 3-А класі проводилася вікторина до Міжнародного дня рідної мови. Діти ознайомилися чому важливо знати рідну мову, що таке мова і історію виникнення свята. Також перевірили себе в знаннях з української мови, відповівши на цікаві питання вікторини.

До Міжнародного дня рідної мови, який світова спільнота відзначає 21 лютого, в 3-б класі було проведено тематичний день.

 Розпочали з ранкового кола. Діти переглядали відеоролик про історію виникнення свята, ділилися своїми думками «Для чого потрібна рідна мова».Виконували інтерактивну вправу «Яка наша мова?» На уроці української мови давали відповіді на запитання вікторини «Рідну мову знаємо – загадки-жарти відгадаємо».

Міжнародний день Материнської мови. Таку назву ще має Міжнародний день рідної мови. У цей день люди всього світу вшановують мову материнських колискових, бабусиних казок, татових наказів. Передивившись зворушливе відео про рідну українську мову, четверокласники зробили віртуальний ланцюжок, добираючи по черзі свої епітети для її характеристики. А потім змагались, відповідаючи на запитання цікавої вікторини.

Наша мова – це те, що у цей час, як ніколи, згуртовує та об’єднує українців. Такий висновок і зробили наприкінці усі учні.

У 10, 11 класах було проведено захід до Міжнародного дня рідної мови. Учні більше дізналися про видатних українських мовознавців: Б. Грінченка, автора «Словника української мови» в 4-х томах, І. Огієнка, міністра народної освіти УНР, першого ректора Кам’янець-Подільського університету, що переклав Біблію українською мовою, О. Потебню, який систематизував унікальні ознаки української мови; узяли участь у вікторині на знання національних діалектів.

Майже в кожному класі відбулися інформаційні хвилини з нагоди свята

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by