Ювіляри січня

22 січня виповнюється 235 років від дня народження англійського поета Джорджа Гордона Байрона (1788 – 1824).

 Байрон Джордж Ноел Гордон (1788—1824) — англійський поет, революційний романтик, учасник національно-визвольного руху в Італії і Греції. Твори Байрона відрізняються поетичною пристрастю, глибоким ліризмом, ідейною сміливістю, виразністю образів: «Паломництво Чайльд Гарольда» (1809—1818); «Гяур» (1813); «Корсар» (1814); «Манфред» (1817); «Мазепа» (1818); «Каїн» (1821).

Його коротке, але яскраве життя минуло в променях слави — не лише доброї, а й лихої. До 25 років він уже був відомий як геніальний митець і відчайдушний мандрівник.  Байрон написав поему Мазепа про ранні роки життя державного діяча Івана Мазепу, який згодом став Гетьманом України. Попри те, що Джордж Байрон жодного разу не був в Україні, в поемі він вдало описав велич українського народу та красу нашої природи.

Поет був не лише сином, а й виразником своєї епохи, коли остаточного краху зазнавав абсолютизм і в муках та потрясіннях народжувалися буржуазно-демократичні свободи.

Учнів 9 класу було запрошено до Літературної вітальні, під час якої дев’ятикласники ще раз пізнали невідомого, сміливого і відчайдушного поета, обговорили, чому англійский лорд обрав для сюжету своєї поеми про визволення особистості з-під ярма вельможних царедворців образ українського гетьмана. Діти дійшли висновка, що бунтарські настрої поета збігалися зі сприйняттям образу Мазепи в Європі — як прикладу героїчного служіння батьківщині, через що український гетьман став для європейців одним з найшановніших діячів в української історії.

23 січня виповнюється 240 років від дня народження французького письменника Стендаля (1783 – 1842).

Творчість Стендаля (1783-1842) відкрила новий період не лише у французькій літературі, а й в усій західноєвропейській літературі періоду класичного реалізму. Саме він став засновником реалістичного роману, який виник у часи панування романтизму. Його творчість увійшла до скарбниці художніх надбань людства. Головне завдання Стендаля – йти у ритмі з часом, створюючи цінності, які відповідали б духовним запитам наступних поколінь. Стендаль як письменник-реаліст і мислитель сміливо викриває вади буржуазного світу. Проблема людини і суспільства — у центрі уваги великого письменника. Разом з О. де Бальзаком Стендаль закладає основи критичного реалізму у французькій літературі. Новаторський характер естетики Стендаля і став причиною того, що французький письменник не був визнаний за життя. Його романи лишилися майже непоміченими критикою. Тільки окремі видатні письменники дали належну оцінку творчості Стендаля. Серед них — Ґете, Байрон, Бальзак, Флобер.

Стендаль як письменник-реаліст і мислитель сміливо викриває вади буржуазного світу. Проблема людини і суспільства — у центрі уваги великого письменника. Разом з О. де Бальзаком Стендаль закладає основи критичного реалізму у французькій літературі. Новаторський характер естетики Стендаля і став причиною того, що французький письменник не був визнаний за життя. Його романи лишилися майже непоміченими критикою. Тільки окремі видатні письменники дали належну оцінку творчості Стендаля. Серед них – Ґете, Байрон, Бальзак.

Учні 10 класу ще раз пересвідчились, що у всі часи, як сьогодні були і будуть такі особистості, завдяки яким пишеться нова історія вільного народу.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by