ОБ’ЄДНУЄ І НАДИХАЄ УКРАЇНЦІВ

15 січня 1992 року, Верховна Рада затвердила музичну редакцію Державного гімну, що знайшло своє відображення у Конституції України.

“ВК” зібрав найцікавіші факти про головну музичну композицію країни.

Що ви могли не знати про один із головних символів країни

 • Вірш “Ще не вмерла Україна” Павло Чубинський написав восени 1862 року у Києві,  у домі купця Лазарева на вулиці Великій Васильківській, 122.
 • Павло Чубинський був звинувачений шефом поліції в авторстві: “возмутительных песен и прокламаций”, “за вредное влияние на умы простолюдинов”. У 23-річному віці він був висланий на проживання під наглядом поліції в Архангельську губернію саме за авторство славетного вірша.
 • Автор музики Михайло Вербицький спочатку написав музику для гітари, а вже згодом адаптував її для хору.

 • Гімн України був вперше публічно виконаний 10 березня 1865 року у Перемишлі під час концерту, присвяченому пам’яті Тараса Шевченка.
 • Лише Іван Франко та Леся Українка визнали “Ще не вмерла Україна” як національний гімн.
 • Після проголошення незалежної Української держави в січні 1918 року пісня “Ще не вмерла Україна” звучала як національний гімн при УНР (Українська Народна Республiка), ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республiка), Гетьманаті та Директорії.
 • Хоча протягом національно-визвольних змагань “Ще не вмерла Україна” звучала як гімн, однак офіційне затвердження вона одержала лише 15 березня 1939 року – як гімн Карпатської України.
 • Коли постало питання гімну в роки Радянського Союзу, “Ще не вмерла Україна” одразу відкинули. Керівництво вимагало, аби в новому гімні стверджувалося що Україна – держава, що входить до складу СРСР, що вона там “між рівними – рівна, між вільними – вільна” та обов’язково повинна згадуватися комуністична партія, яка веде Україну до “світлого майбутнього”.
 • Автором радянського гімну для УРСР став Павло Тичина з віршем “Живи, Україно, прекрасна і сильна”, що існував у 1949-1991 рр.
 • За пропозицією колишнього президента України Леоніда Кучми перша строфа гімну була змінена:”Ще не вмерла України і слава, і воля”.
 • Гімн України набув мегапопулярності під час Помаранчевих подій й Революції Гідності. Слова «Ще не вмерла України…» лунали на Майдані кожної години. Мільйони протестувальників відчували духовну силу, впевненість в тому, що треба стояти, аби зберегти незалежність України, визволити її від проросійського режиму Януковича. Цікаво, що український Гімн увійшов у книгу рекордів Гіннеса як найбільш заспіваний впродовж короткого часу (протягом Революції Гідності). Лише за 2014 рік гімн України звучав набагато частіше, ніж за всі роки Незалежності!

 • А тепер, ми кожного навчального дня слухаючи та співаючи Державний гімн, вшановуємо пам’ять загиблих воїнів, цивільних людей та навіть дітей у цій страшній війні, що досі точиться у нашій країні. Але гімн і об’єднує та надихає нас – українців на нові звершення, підтримує нашу віру в беззаперечну перемогу справедливості і добра!

З нагоди цієї дати для учнів 7 та 10 класу були проведені заходи.

Діти 7 класу переглянули відео зі створення державного гімну, відповідали на запитання, слухали гімн України у виконанні хору ім. Вєрьовки, а учні 10 класу теж переглядали презентацію по історії створення державного гімну та пограли в інтелектуальну гру “Факт чи фейк”, де гідно впоралися із завданнями по історії України та мистецтву.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by