Великий казкар святкує ювілей

Чи міг думати прославлений у свій час поет, академік, що його ім’я обезсмертять не довгі поеми, урочисті оди й учені трактати, а тоненька книжечка казок. Усе забудеться, а вона залишиться жити в століттях. Тому що герої чудових казок Шарля Перро стали справжніми друзями всіх дітей.

Шарль Перро є, мабуть, найвідомішим казкарем світу. Проте мало хто знає, що першу казку, яка принесла Перро справжню славу, він створив, коли йому виповнилося шістдесят дев’ять років. «Казки матінки Гуски» дуже швидко здобули популярність, їх перекладали різними мовами й неодноразово видавали. Найулюбленішими казками дітей стали «Червона Шапочка», «Хлопчик-Мізинчик», «Попелюшка» і «Кіт у чоботях».

Познайомимося з біографією письменника

Найбільша заслуга Шарля Перро полягає у тому, що він увів казку в літературу, адже до цього вона була жанром виключно народної творчості. Для нього казковий світ став спробою ідеалізації світу навколишнього, взаємин між людьми, спробою побачити диво у потоці буденності.

Запрошую вас на відеоекскурсію замком Бретей

За більш як триста років, які минули з часу першого виходу друком “Казок матінки моєї Гуски …”, твори Ш.Перро завоювали весь світ. Нині ім’я автора “Червоної Шапочки” знає кожна дитина. За мотивами його творів написані балет С.Прокоф’єва і опера Россіні “Попелюшка”, “Спляча красуня” П.Чайковського. Твори Ш.Перро стали основою багатьох кіно- і мультиплікаційних версій. Я сподіваюсь, що ваш інтерес до казок Ш.Перро не згасне.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by